Peter Dinklage, czyli Tyrion z "Gry o tron", ma ciekawą teorię na temat reakcji fanów na finał serialu

"Gra o tron" (Fot. HBO)

Dlaczego ostatnie odcinki "Gry o tron" tak mocno rozczarowały widzów? Peter Dinklage ma swoją teorię na ten temat. Aktor mówi także o metamorfozie Dany.

Reakcja fanów na finałowy sezon "Gry o tron" była dokładnie przeciwna niż nastroje panujące przed jego premierą. Spoilery rozchodziły się po sieci jak świeże bułeczki, a później, gdy pojawiły się ostatnie odcinki serialu, radosne oczekiwanie zmieniło się w żal, rozgoryczenie i rozczarowanie. Peter Dinklage, czyli serialowy Tyrion Lannister, ma teorię, dlaczego tak się stało.

Gra o tron: Peter Dinklage mówi, dlaczego finał serialu rozczarował widzów

Aktor porównuje zakończenie serialu do zakończenia związku, na który jedna ze stron bynajmniej nie była gotowa. Dlaczego widzowie byli rozczarowani finałem GoT?

– Cóż, każdy zawsze będzie mieć swoją opinię, a to oznacza własność. To jest jak rozstanie z partnerem. To ich martwi. Nie mogę mówić za wszystkich, ale mam wrażenie, że ludzie nie chcieli, żeby serial się skończył, dlatego to rozwścieczyło tyle osób. Uważam, że to, co zrobili Dave [Benioff] i Dan [Weiss], było niezwykłe – powiedział aktor.

A jeśli chodzi o przemianę Dany (Emilia Clarke) w Szaloną Królową, Dinklage mówi, że była ona do przewidzenia, ponieważ showrunnerzy od dawna dawali widzom do zrozumienia, że Matka Smoków stopniowo traci rozsądek.

– To się dzieje. Potwory są tworzone i tego się nie widzi. Wybieramy ich na stanowiska. Odwracamy oczy. Tak więc dla wszystkich, którzy tak bardzo się zdenerwowali, ponieważ tak mocno kochali tę postać i w nią wierzyli – wskazówki co do tej postaci pojawiały się cały czas – dodał Dinklage.

Choć finałowy sezon "Gry o tron" nie przypadł do gustu fanom serialu, zebrał całkiem sporo nominacji do branżowych nagród. Tak aktorzy związani z produkcją świętowali trzy kandydatury do SAG Awards.

Gra o tron dostępna jest w serwisie HBO GO

REKLAMA