Które seriale warto zobaczyć w najbliższym tygodniu? Najważniejsza premiera to netfliksowy "Wiedźmin"

"Wiedźmin" (Fot. Netflix)

0

Przedświąteczna lista premier seriali jest bardzo krótka, ale nic nie szkodzi. Bo oto wielkimi krokami nadchodzi wyczekiwany "Wiedźmin" od Netfliksa.

Zapewne już dobrze znacie tę datę, ale jeśli nie, to przypominamy: 20 grudnia na Netfliksie zadebiutuje serial "Wiedźmin" na podstawie książek Andrzeja Sapkowskiego. Co jeszcze startuje w najbliższym tygodniu?

Soundtrack (nowość) – 18 grudnia na Netfliksie

"Soundtrack", wcześniej znany jako "Mixtape", to teledyskowa historia miłosna, której twórcą jest Josh Safran ("Smash", "Quantico", "Plotkara"). Zgodnie z oficjalnym opisem, serial "przygląda się historiom miłosnym, łączącym grupę zróżnicowanych, odmiennych ludzi we współczesnym Los Angeles poprzez muzykę, która żyje w ich sercach i umysłach". W obsadzie znajdują się Callie Hernandez ("Graves"), Paul James ("The Path"), Jenna Dewan ("Witches of East End"), Campbell Scott ("House of Cards") i Madeleine Stowe ("Revenge").

Wiedźmin (nowość) – 20 grudnia na Netfliksie

O "Wiedźminie" wiecie już prawdopodobnie wszystko, więc pozwólcie tylko, że powtórzymy oficjalny opis. Serial Netfliksa to opowieść o przeznaczeniu i rodzinie. Geralt z Rivii, samotny łowca potworów, stara się odnaleźć swoje miejsce w świecie, w którym ludzie często okazują się gorsi niż najstraszniejsze monstra. Na swojej drodze spotyka potężną czarodziejkę i skrywającą niebezpieczny sekret młodą księżniczkę. Teraz we trójkę muszą odnaleźć się pośród czyhających na nich na Kontynencie niebezpieczeństw.

Henry Cavill ("Liga Sprawiedliwości") zagra Geralta, Anya Chalotra ("Wanderlust") wcieli się w Yennefer, a Freyę Allan ("Kraina bezprawia") zobaczymy w roli Ciri. Showrunnerką jest Lauren S. Hissrich, 1. sezon składa się z ośmiu odcinków.

A Christmas Carol (nowość) – 22 grudnia w UK

"A Christmas Carol" to po polsku oczywiście "Opowieść wigilijna". Nowa adaptacja książki Charlesa Dickensa w postaci miniserialu BBC startuje na Wyspach w przyszłą niedzielę, a w Polsce pojawi się w całości na HBO GO dokładnie w Wigilię.

Steven Knight ("Peaky Blinders") przedstawi w niej nieco mniej odrażającą wersję Ebenezera Scrooge'a (Guy Pearce), skąpego kupca, nawiedzanego przez duchy, które mu pokazują, co się stanie, jeśli się nie zmieni. W obsadzie znajdują się też m.in. Andy Serkis ("Czarna Pantera"), Joe Alwyn ("Faworyta"), Stephen Graham ("Line of Duty"), Charlotte Riley (Peaky Blinders") i Jason Flemyng ("Pennyworth").