"Opowieść wigilijna" z Guyem Pearce'em będzie dostępna w Polsce. Obejrzycie ją dokładnie w Wigilię

"Opowieść wigilijna" (Fot. BBC)

0

"Opowieść wigilijna" w wersji Stevena Knighta to jedna z najciekawszych premier tegorocznego sezonu świątecznego. W Polsce całość będziecie mogli obejrzeć w streamingu 24 grudnia.

"Opowieść wigilijna" powraca na mały ekran w zupełnie nowej wersji, a w Polsce pokaże ją HBO GO. Składający się z trzech odcinków miniserial produkcji BBC wyląduje w polskim serwisie streamingowym w całości 24 grudnia.

Opowieść wigilijna – nowa adaptacja telewizji BBC

Czym nowa adaptacja powieści Charlesa Dickensa będzie różnić się od poprzednich? Odpowiadający za nią Steven Knight ("Peaky Blinders") nie zmienił tego, co jest esencją tej historii ani jej morału, ale przepisał ją tak, żeby bardziej trafiała do współczesnego widza.

W serialu zobaczymy nieco mniej odrażającą wersję Ebenezera Scrooge'a (Guy Pearce), skąpego kupca, nawiedzanego przez duchy, które mu pokazują, co się stanie, jeśli się nie zmieni. Bohater "Opowieści wigilijnej" w tej wersji będzie młodszy, bardziej ludzki i znacznie milszy dla oka, niż jesteśmy przyzwyczajeni.

Oprócz Pearce'a w obsadzie nowej "Opowieści wigilijnej" znajdują się Andy Serkis ("Czarna Pantera") w roli Ducha Wigilijnej Przeszłości; Joe Alwyn ("Faworyta") jako Bob Cratchit, biedny pracownik Scrooge'a; Stephen Graham ("Line of Duty") jako Jacob Marley, jego zmarły wspólnik; Charlotte Riley (Peaky Blinders") jako Lottie, siostra Scrooge'a; a także Jason Flemyng ("Pennyworth") jako Duch Wigilijnej Przyszłości (aktor zastąpił w tej roli zmarłego Rutgera Hauera).

"Opowieść wigilijna" to pierwsza z serii powieści Charlesa Dickensa, których adaptacje przygotowuje telewizja BBC. W kolejnych latach możemy spodziewać się następnych seriali.

Opowieść wigilijna – premiera 24 grudnia w HBO GO