Wiedźmin czy Superman? Henry Cavill mówi, kto by wygrał starcie gigantów

"Wiedźmin" (Fot. Netflix)

0

Zbliża się premiera "Wiedźmina", a ponieważ wiedźmina gra Superman, to resztę znacie. Henry Cavill z uśmiechem odpowiada na najbardziej bzdurne pytanie świata.

Dokładnie za dwa dni na Netfliksie pojawi się "Wiedźmin", długo wyczekiwana adaptacja sagi fantasy Andrzeja Sapkowskiego. Główną rolę, Geralta z Rivii, gra Henry Cavill, wcześniej znany jako Człowiek ze Stali.

Henry Cavill porównuje Wiedźmina i Supermana

Ponieważ obie role mają sporo ze sobą wspólnego – obaj bohaterowie walczą i obaj mają nadludzkie umiejętności – musiały pojawić się porównania. Dziennikarka serwisy SyFy Wire zapytała Cavilla, jak bardzo oni są do siebie podobni.

– Myślę, że wewnętrzny głos Geralta jest bardzo podobny do Supermana, niektóre jego działania z pewnością też. Ale gdybym miał porównać Geralta do superbohatera, powiedziałbym, że on jest bardziej mieszanką Batmana i Supermana. Batman z zewnątrz – opuszczony jako dziecko, przeszedł wyjątkowo ciężki trening. Ma też tę ludzką fizyczność, co jest bardziej w stylu Batmana, ale też ma serce Supermana. Wierzy w lepszy świat, wierzy w potencjalne dobro ludzi – brzmiała odpowiedź aktora.

A gdyby postawić ich naprzeciwko siebie, kto by wygrał starcie?

– No cóż, Superman. Znaczy Geralt jest dość zręczny, podobnie jak Batman. Jeśli dostałby wystarczająco dużo czasu na przygotowania, mógłby pokonać Supermana. Ale tylko dlatego, że Superman się powstrzymuje – powiedział Cavill.

Wideo SyFy Wire zawiera także fragmenty wywiadu z showrunnerką Lauren Schmidt Hissrich oraz Freyą Allan i Anyą Chalotrą, serialowymi Ciri i Yennefer. Twórczyni raz jeszcze tłumaczy, dlaczego zależało jej, żeby poprowadzić wątki obu kobiet równolegle z historią Geralta. Serial od początku ma trzy różne perspektywy i kobiece postacie dostają dużo czasu, żeby stanąć na własnych nogach, zanim poznają wiedźmina.

Premiera Wiedźmina 20 grudnia na Netfliksie