Nagranie z efektami specjalnymi z "Watchmen" ujawnia, co naprawdę kryje pod maską Looking Glass

"Watchmen" (Fot. HBO)

"Watchmen" jest serialem po brzegi wypełnionym efektami specjalnymi. W sieci pojawił się właśnie filmik pokazujący, jak wiele ujęć powstało na zielonym tle. Niektóre mogą być zaskakujące!

Nikt, kto widział choć jeden odcinek "Watchmen", nie będzie mieć wątpliwości co do ilości efektów specjalnych wykorzystanych w serialu. Jednak dopiero teraz, kiedy w sieci pojawiło się nagranie pokazujące, jak powstawała produkcja Damona Lindelofa, widać, że specjaliści od efektów specjalnych tworzyli nawet z pozoru banalne sceny.

Watchmen – kulisy efektów specjalnych w serialu

Looking Glass, czyli Wade grany przez Tima Blake'a Nelsona, nosi w serialu maskę wykonaną z odblaskowego materiału. Działa ona niczym lustro. Wyprodukowanie takiego rekwizytu raczej nie graniczy z cudem, jednak nie wykonali jej kostiumolodzy, a specjaliści od efektów graficznych. Tim na planie "Watchmen" chodził tylko w zielonej masce.

Po tej informacji trochę na uroku traci scena, w której Laurie Blake traktuje maskę Wade'a niczym lustro i przeglądając się w niej, dłubie w swoich zębach. Chociaż z drugiej strony ten sam moment jest świadectwem zdolności aktorskich Jean Smart.

Spore zainteresowanie efektami specjalnymi wzbudziły też nagrania pokazujące, jak wyglądało kręcenie scen ze smokami w "Grze o tron".

Watchmen dostępne jest na HBO GO

REKLAMA