Natalie Dormer jako demon w mieście aniołów. Pierwsze zdjęcia aktorki z "Penny Dreadful: City of Angels"

"Gra o tron" (Fot. HBO)

"Penny Dreadful" przenosi się do Los Angeles w latach 30. w spin-offie "City of Angels". Zobaczcie, jak prezentuje się w serialu Natalie Dormer.

Historia Vanessy Ives (Eva Green) dobiegła końca w "Penny Dreadful" (znanego też w Polsce jako "Dom grozy"), ale twórca serialu obiecuje, że nadchodzący spin-off "Penny Dreadful: City of Angels" będzie "duchowym spadkobiercą" oryginału.

Serial, dziejący się w Los Angeles lat 30., w którym meksykański folklor miesza się z napięciami społecznymi, ma opowiedzieć o "demonizacji obcego". I właśnie dostaliśmy zdjęcia serialowego demona w ludzkiej osobie – zmieniającą kształt Magdę, w którą wciela się Natalie Dormer.

Penny Dreadful: City of Angels – Natalie Dormer na zdjęciach

W rozmowie z Entertainment Weekly, aktorka znana m.in. z "Gry o tron" i "Pikniku nad wiszącą skałą" opisuje swoją nową demoniczną bohaterkę jako "wprowadzającą chaos" i zdolną do "zasiania ziaren nieporządku". Dormer obiecuje, że w 1. sezonie "Penny Dreadful: City of Angels" będziemy mieli okazję poznać trzy ludzkie wcielenia Magdy.

penny dreadful city of angels natalie dormer

Głównym bohaterem "Penny Dreadful: City of Angels" jest Tiago Vega (Daniel Zovatto), którego rodzina zostaje wysiedlona przez budowę nowej autostrady. Vega jest jednocześnie pierwszym detektywem meksykańskiego pochodzenia w policji Los Angeles i razem ze swoim mentorem oficerem Michenerem (Nathan Lane) próbuje rozwiązać zagadkę brutalnego morderstwa.

Twórca John Logan dodał w rozmowie z Entertainment Weekly, że "City of Angels" opowie o "społecznych i osobistych kosztach powstawania wielkiego współczesnego miasta i o tym, jak różne siły obecne w 1938 są tymi, samymi siłami, z którymi mamy do czynienia teraz":

– 100 lat przed naszym serialem, Los Angeles było Meksykiem. Chciałem opowiedzieć historię latynoskiej rodziny pod silną presją ze strony wielu różnych sił – nie tylko budowy autostrady, ale też przestępczości, egzekwowania prawa oraz polityki imigracyjnej.

penny dreadful city of angels natalie dormer

W obsadzie serialu pojawią się także Kerry Bishé ("Halt and Catch Fire"), Amy Madigan ("Gone Baby Gone"), Brent Spiner ("Outcast"), Lin Shaye ("Insidious"), Rory Kinnear ("Penny Dreadful"), Piper Perabo ("Covert Affairs"), Adam Rodriguez ("Criminal Minds"), Thomas Kretschmann ("Avengers: Age of Ultron"), Lorenza Izzo ("Once Upon a Time in Hollywood"), Michael Gladis ("Mad Men"), Dominic Sherwood ("Shadowhunters") oraz Ethan Peck ("Star Trek: Discovery").

Premiera Penny Dreadful: City of Angels w 2020

REKLAMA