Nasz top 10: Najlepsze nowe seriale 2019 roku

"Russian Doll" (Fot. Netflix)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

9. Sex Education

Sex Ecucation seriale 2019

"Sex Education" (Fot. Netflix)

Serial o nastolatkach, problemach wieku dojrzewania i seksie. W dodatku w netfliksowym wydaniu. Nawet fakt, że zrobili go Brytyjczycy, a w jednej z głównych ról wystąpiła Gillian Anderson, przed premierą nie wydawały nam się wystarczającymi powodami, by patrzeć na "Sex Education" ze szczególnym optymizmem. Uwielbiamy się tak mylić!

Pozycja wśród najlepszych nowości najlepiej świadczy zaś o tym, że choć od naszego pierwszego spotkania z Otisem (Asa Butterfield) i resztą minął już prawie rok, wcale nie było to przelotne zauroczenie. Wręcz przeciwnie, utrzymany w lekkim tonie komediodramat nadal mocno tkwi nam w pamięci, udowadniając, że wyszły tu nie tylko niegrzeczne żarty. Te były w zasadzie tylko dodatkiem do ciepłej, angażującej emocjonalnie i wciągającej, choć trzeba przyznać, że dość absurdalnej historii.

No ale czego innego spodziewać się po serialu, którego główny bohater, wspomniany Otis, zakłada razem z koleżanką z liceum podziemną klinikę seksterapii? Co więcej, ma do tego świetne kwalifikacje, bo wychowując się z matką seksuolożką, chcąc nie chcąc, nabył mnóstwo wiedzy teoretycznej. Gorzej z praktyką, ale jej brak bynajmniej nie przeszkadza Otisowi w skutecznym rozwiązywaniu problemów każdego nastolatka.

Brzmi na tyle dziwnie, że trudno było sobie wyobrazić, jak dobrze sprawdza się na ekranie. A jednak wbrew zdrowemu rozsądkowi "Sex Education" nie tylko bawi bez zażenowania, ale ma również sporo niegłupich, choć niekoniecznie bardzo oryginalnych rzeczy do powiedzenia (nie tylko nastolatkom). Do tego jeszcze wzbudza autentyczne emocje – w dużej mierze dzięki świetnym wykonawcom, lecz nade wszystko pełnemu wrażliwości scenariuszowi, który z wyczuciem porusza szereg istotnych tematów. I jest przy tym daleki od sprowadzania wszystkiego do seksu. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10