"Przyprawiające o mdłości" zabójstwo w 2. sezonie serialu "Ty" – Penn Badgley o pierwszej ofiarze Joego

"Ty" (Fot. Netflix)

0

2. sezon serialu "Ty" obejrzany? Dla wszystkich, którzy dotarli już do brutalnego pierwszego zabójstwa Joego, Penn Badgley ma relację zza kulis tworzenia tej sceny.

Jeśli po scenie zabójstwa z 2. odcinka nowego sezonu serialu "Ty" cisną wam się na usta określenia "okropny" czy "przerażający", to wyobraźcie sobie, jak mogło to doświadczenie przebiegać za kulisami. Penn Badgley, czyli serialowy Joe, wyznał w rozmowie z TVLine, że całość wyglądała na planie jeszcze gorzej.

Ty – Penn Badgley o zabójstwie w 2. sezonie

Odcinek "Just The Tip", w którym Joe próbuje zdobyć pieniądze dla niejakiego Jaspera, kończy się brutalnym morderstwem tego drugiego. Choć "brutalny" to być może w tym przypadku niedopowiedzenie. Joe nie tylko zabija Jaspera, ale wrzuca części jego ciała do maszynki do mięsa.

ty sezon 2 joe zabójstwo

I przygotowanie tej sceny wcale nie było mniej "obrzydliwe" niż finalny efekt, jak wspomina to Badgley:

– Mieliśmy prawdziwej wielkości, bardzo autentyczne prostetyczne ciało. To był manekin bez głowy, który w dotyku i z zewnątrz wydawał się bardzo realistyczny. Wszystkie włosy na ciele, każdy włos był prawdziwy i osobno przyklejony. Dlatego też ilość pracy, jak weszła w stworzenie tego ciała jest naprawdę niesamowita.

Było zaprojektowane w taki sposób, że kiedy przeciąłeś ciało, zaczynała z niego płynąć krew. Miało też rękę, którą można było wyjąć. To było niezwykle interesujące móc rozmawiać z ludźmi, którzy to stworzyli, bo wszyscy byli naprawdę sympatyczni. Uwielbiają horrory i mają wielkie uznanie dla pracy ręcznej i kunsztu.

W pewien sposób było to bardzo ekscytujące. A potem nadszedł moment, kiedy trzeba było zacząć to ciąć. Ta część naprawdę przyprawiała o mdłości. Było to bardzo surrealistyczne.

Przy całej okropności sceny z 2. odcinka, Penn Badgley i tak nie ma oporu z przyznaniem, że było to jego ulubione zabójstwo Joego z nowej serii. Jak dodał, to morderstwo można było "najmocniej poczuć w trzewiach".

2. sezon serialu Ty dostępny jest na Netfliksie