Które seriale rządziły w 2019 roku na Netflix Polska? Platforma ujawniła listę najpopularniejszych tytułów

"Wiedźmin" (Fot. Netflix)

0

Co Polacy najchętniej oglądali w 2019 roku na Netfliksie? Serwis ujawnił listę – a właściwie kilka list najpopularniejszych produkcji. Na serialowej rządzi "Wiedźmin".

Oglądalność seriali Netfliksa nie jest jawna ani liczona tak samo, jak oglądalność produkcji "zwykłej" telewizji, ale na szczęście platforma czasem uchyla rąbka tajemnicy. Nie są to dane, które można w jakikolwiek sposób zweryfikować, i część z nich – jak zaznacza sam Netflix – jest oparta na wewnętrznych przewidywaniach, a nie faktycznych liczbach. Niemniej jednak lepsze to niż nic.

Netflix Polska – najpopularniejsze produkcje w 2019

Na pewno nikogo nie powinno dziwić, że oparty na książkach Andrzeja Sapkowskiego "Wiedźmin" wygrywa zarówno ogólne zestawienie najpopularniejszych produkcji w tym roku w Polsce – przed filmami "Dwóch papieży", "Irlandczyk" i "6 Underground" – jak i samych seriali.

netflix najpopularniejsze produkcje 2019

Na liście najchętniej oglądanych w Polsce filmów rządzi "Dwóch papieży", wśród dokumentów wygrywa "Nasza planeta", a najpopularniejsza w tym roku produkcja oparta na faktach to "Ty kontra dzicz".

Ciekawie wypada też lista samych seriali, bo z grudniowych tytułów nie tylko "Wiedźmin" znalazł się na niej niejako "awansem", ale też 2. sezon serialu "Ty" i 4. sezon "Ricka i Morty'ego". Poza tym w dziesiątce mamy "Stranger Things", "Sex Education", "Dom z papieru", "The Umbrella Academy", "The End of the F***ing World", "Black Mirror" oraz "Miłość, śmierć i roboty".

Netflix najpopularniejsze seriale 2019

Netflix najpopularniejsze filmy 2019

Netflix najpopularniejsze produkcje na faktach 2019

Netflix najpopularniejsze dokumenty 2019