8 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"The Lying Game" wreszcie dostaje 2. sezon. "Smash" ma nowego showrunnera, a "Dexter" nowego złego. A oprócz tego piszemy o "Misfits", "Pamiętnikach wampirów", "Veep", nagrodach BAFTA.

1. "The Lying Game" dostaje 2. sezon. Uff! Długo nam kazali czekać, ale w końcu jest decyzja ABC Family o zamówieniu 2. sezonu "The Lying Game" z Alexandrą Chando w roli głównej. Produkcja nowej serii zacznie się latem, a na antenę ABC Family serial wróci zimą.

2. "Smash" ma nowego showrunnera. Po tym jak z funkcji w serialu "Smash" zrezygnowała jego twórczyni Theresa Rebeck, postanowiono najwyraźniej iść w innym kierunku. Nowym showrunnerem serialu NBC będzie Josh Safran, który obecnie robi "Plotkarę". Rebeck ma wielkie doświadczenie na Broadwayu, w telewizji już niekoniecznie, Safran - dokładnie na odwrót. Czy z tego wyjdzie coś dobrego? Scenariusz "Plotkary", jaki jest, widzi niestety już ostatnio każdy. Ale scenariusz "Smash" też niestety do tej pory nie powalał.

3. Gotye nie chciał obrazić "Glee". Po ostrej wypowiedzi Gotye, któremu nie podobało się, jak w "Glee" zaśpiewano jego kawałek "Somebody That I Used To Know", amerykańskie media zwariowały. No bo jak to tak, zrobili darmową reklamę, a temu Australijczykowi jeszcze się nie podoba? Teraz Gotye zdecydowanie złagodził ostrze krytyki. Czy słusznie?

4. Ray Stevenson w "Dexterze". Znany z "Rzymu" Ray Stevenson wystąpi w 7. sezonie "Dextera". Stevenson zagra szefa rosyjskiego syndykatu zbrodni zorganizowanej. Przybędzie on do Miami, żeby dowiedzieć się, kto zabił jego człowieka. Czy będzie on głównym przeciwnikiem Dextera w 7. sezonie serialu, który rusza 30 września? Tego na razie nie wiemy.

5. Ile odcinków będzie liczył 4. sezon "Misfits"? 4. sezon "Misfits" już jest produkowany, a dzięki Twitterowi wiemy, ile odcinków będzie liczył. Producent serialu Matt Strevens w odpowiedzi na pytanie fana napisał, że będzie aż 8 odcinków.

6. Nowy plakat "Pamiętników wampirów. E Online zamieściło nowy plakat "Pamiętników wampirów" na May sweeps. "Przyszłość rozkwita" - głosi hasło promocyjne. Pytanie tylko, z kim rozkwitnie przyszłość Eleny. Bohaterka ma wybrać, z którym z braci chce być, w finale 3. sezonu. Na podstawie tego plakatu pojawiła się też spekulacja, że może jednak Elena będzie wampirem.

7. Niezła oglądalność premiery "Veep". Nowy serial "Veep" z Julią Louis-Dreyfus w roli głównej zadebiutował całkiem nieźle. Premierowy odcinek w niedzielny wieczór obejrzało 1,4 mln widzów podczas pierwszej emisji i prawie 300 tys. później. 2. odcinek "Girls" podczas pierwszej emisji zobaczyło 858. 000 Amerykanów (razem z powtórką 1,1 mln). Świetnie wciąż ogląda się "Gra o tron" - 3,7 mln podczas pierwszej emisji i 4,6 mln przez cały wieczór.

8. Kto został nominowany do BAFTA? Jest już tegoroczna lista nominowanych do nagród The British Academy of Film and Television Arts. Nominacje dostali m.in.: aktorzy z "Sherlocka", Maggie Smith z "Downton Abbey", skasowany serial "The Fades", a także "Misfits". W kategorii Międzynarodowe nominowano cztery seriale: duński "Borgen" (o którym niedługo postaramy się napisać), duński "The Killing", amerykański "Modern Family" i australijski "The Slap", który można obecnie oglądać w polskim Sundance Channel. Jeśli interesują Was brytyjskie seriale, tutaj znajdziecie pełną listę nominowanych.

REKLAMA