Jaskier na Open'erze 2020? Żart internautów przemienił się w petycję do organizatorów festiwalu

"Wiedźmin" (Fot. Netflix)

0

Po obejrzeniu "Wiedźmina" ciągle nucicie "Grosza daj wiedźminowi"? Żart rozpoczęty przez fanów serialu zmienił się w petycję, która trafiła do organizatorów Open'era.

Jakikolwiek nie byłby "Wiedźmin", nie da się ukryć, że pozostawił w głowach fanów dwa ślady dźwiękowe. Pierwszy z nich to piosenka Jaskra (Joey Batey), "Daj grosza wiedźminowi", a drugi to "hmm" mruczane przez Henry'ego Cavilla. Skupmy się jednak na utworze wieszcza, bowiem istnieje cień szansy, że pojawi się on... na Open'erze.

Jaskier pojawi się na Open'erze 2020?

Piosenka przyjaciela Geralta z Rivii na tyle wpadła w ucho widzom, że stworzyli na Facebooku wydarzenie o nazwie "Jaskier na Open'er 2020". Wieść rozeszła się szybko w sieci – chęć wzięcia udziału zadeklarowało już ponad 75 tysięcy internautów.

wiedźmin netflix grosza daj wiedźminowi

To jeszcze nie czyni pojawienia się Joeya Bateya prawdopodobnym, ale tutaj wkracza petycja, którą pomysłodawcy eventu wysłali do Alter Art, czyli organizatora Open'era, Orange Warsaw Festival czy Kraków Life Festival. Jeśli połączyć jego dobrą wolę z oryginalną promocją swoich tytułów, którą prowadzi Netflix, szanse robią się coraz większe. Streamingowy gigant lubi promować swoje seriale na wydarzeniach tego typu – w zeszłym roku na Open'erze pojawiły się dzieciaki ze "Stranger Things".

Dodajmy, że wieść o evencie "Jaskier na Open'erze 2020" szerzy się nie tylko po polskiej sieci, ale i dotarła już nawet do serwisu Reddit.

Wiedźmin dostępny jest na Netfliksie