Kiedy będzie sequel "Nawiedzonego domu na wzgórzu"? Twórca zdradza, na jakim etapie są prace nad serialem

"Nawiedzony dom na wzgórzu" (Fot. Netflix)

Mike Flanagan pracuje obecnie nad dwoma serialowymi horrorami dla Netfliksa. Kiedy zobaczymy "The Haunting of Bly Manor", czyli 2. sezon "Nawiedzonego domu na wzgórzu"?

Mike Flanagan to obecnie jeden z najbardziej zajętych netfliksowych twórców. Twórca hitowego "Nawiedzonego domu na wzgórzu" pracuje jednocześnie nad jego sequelem, "The Haunting of Bly Manor" i nowym horrorem "Midnight Mass".

Kiedy zobaczymy The Haunting of Bly Manor?

A krótki raport z tego, jak postępują pracę, zdał w tweecie wysłanym parę dni temu z lotniska w Los Angeles, w drodze do Vancouver. Jak napisał, wybiera się tam po to, żeby dokończyć "Bly Manor" i zacząć "Midnight Mass". Dla nas to oznacza prawdopodobnie, że w tym roku zobaczymy na Netfliksie tylko pierwszy z tych seriali – i to raczej nie wcześniej niż jesienią.

Niestety, tylko w przypadku "Midnight Mass" Flanagan reżyseruje wszystkie odcinki. 2. sezon antologii spod znaku "Nawiedzonego domu" reżyserują inni filmowcy, z wyjątkiem jednego odcinka.

Scenariusz "The Haunting of Bly Manor" będzie luźno oparty na gotyckim horrorze psychologicznym Henry'ego Jamesa pt. "The Turn of the Screw" (w polskiej wersji "W kleszczach lęku" bądź "Dokręcanie śruby"), który dzieje się w starej willi na wsi. Bohaterami jest dwójka sierot i młoda guwernantka. W obsadzie są m.in. Victoria Pedretti i Oliver Jackson-Cohen, czyli Nell i Luke z "Nawiedzonego domu".

"Midnight Mass" to z kolei zupełnie nowy serialowy horror, który ma liczyć siedem odcinków. Akcja będzie dziać się na wyspie, w wyizolowanej społeczności, która zaczyna doświadczać rzeczy niezwykłych i niepokojących, kiedy w miasteczku pojawia się młody duchowny.

Premiera The Haunting of Bly Manor w 2020 roku

REKLAMA