Najlepsze serialowe występy aktorskie w 2019 roku

Fot. FX/Netflix/HBO

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Zamykamy serialowy rok 2019! A na zakończenie proponujemy nasz top 10 najlepszych występów aktorskich, od "Fleabag" i "Russian Doll", aż po "Euforię", "Fosse/Verdon" i "Niewiarygodne".

Phoebe Waller-Bridge i Andrew Scott – Fleabag

"Fleabag" (Fot. BBC)

"Fleabag" (Fot. BBC)

Phoebe Waller-Bridge nie tylko napisała jeden z naszych ulubionych seriali, ale też stworzyła tam dla siebie wymagającą, złożoną rolę kobiety, która postanawia zmienić swoje życie, a równocześnie nie jest gotowa na rezygnację z niektórych przyjemności. W 2. serii Fleabag czyni postępy, lepiej układając sobie kontakty z ojcem i z siostrą, nie rezygnując jednak przy tym z ironicznego komentowania rzeczywistości. A Waller-Bridge doskonale balansuje między żartem a poważnymi emocjami.

Główna bohaterka miałaby szansę wytrwać nieco dłużej w celibacie, gdyby na jej drodze nie stanął "seksowny ksiądz". Andrew Scott od razu stał się tak cudownym dodatkiem do 2. sezonu, że trudno wyobrazić sobie serial bez niego. Idealnie wpisał się w wyjątkowy styl "Fleabag", w oscylowanie między kryzysem wiary i miłosną pokusą a ostrymi dowcipami. Który inny aktor ma tyle uroku, że ani przez chwilę nie myśli się o grzechach? A raczej myśli się o nich – zagrzewając księdza do ich popełnienia.

Wyróżniamy Wallberg-Bridge i Scotta jako duet, bo nie tylko indywidualnie zagrali interesujące postacie, ale też razem "rozpalali" ekran. Zresztą relacja Fleabag z księdzem wykraczała poza czystą namiętność i była przez to tym ciekawsza. Ich zakończone niepowodzeniem próby nierzucenia się na siebie dodawały 2. serii smaku, ale przecież mieli więź opartą też na ważnych rozmowach, na zrozumieniu, którego oboje potrzebowali. Skończyło się tak, jak pewnie musiało się skończyć. Ale co zobaczyliśmy, to nasze. [Kamila Czaja]

fleabag seksowny ksiądz

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA