Dlaczego "BH90210" zostało skasowane? Szef stacji FOX wyjaśnia, czemu nie będzie 2. sezonu

"BH90210" (Fot. FOX)

0

Ekipa "Beverly Hills, 90210" narobiła zamieszania tego lata, powracając w rolach samych siebie w serialu "BH90210". Dlaczego FOX nie zamówił kontynuacji, choć byłaby uzasadniona fabularnie?

"BH90210" sprawiło, że na moment odżyły wspomnienia i wróciliśmy do czasów, kiedy mieliśmy po kilkanaście lat i kochaliśmy się w Dylanie, Brandonie, Kelly czy Brendzie. Był to jednak bardzo specyficzny powrót, bo Gabrielle Carteris (Andrea), Shannen Doherty (Brenda), Jennie Garth (Kelly), Brian Austin Green (David), Jason Priestley (Brandon), Tori Spelling (Donna) i Ian Ziering (Steve) zagrali nie swoich dawnych bohaterów, a przerysowane wersje samych siebie.

Wyszło raczej przeciętnie, a na przestrzeni sześciu tygodni widać było, jak zmniejsza się publika. Nic więc dziwnego, że FOX nie zamówił kontynuacji, choć zakończenie 1. serii jak najbardziej zostawiło na nią miejsce.

BH90210 serial powrót

BH90210 – dlaczego nie będzie 2. sezonu?

A jakie jest oficjalne wyjaśnienie skasowania serialu? TVLine cytuje wypowiedź Michaela Thorna, szefa rozrywki telewizji FOX:

– Niesamowicie trudno jest pociągnąć na dłuższą metę coś tak meta, tak przejaskrawionego. Zawsze wyobrażaliśmy to sobie jako wydarzenie. Więc chcieliśmy zrobić to jako wydarzenie krótkoterminowe, pozwalające ponownie spotkać się z aktorami, których kochacie, i stworzyć coś, co by było zupełnie inne i było świetnym sposobem na uhonorowanie dziedzictwa serialu.

W rozmowie z Deadline Thorn dodaje, że aktorzy z "Beverly Hills, 90210" zrobili coś naprawdę odważnego, "z jajami" i że już sześć odcinków takiego serialu to spore wyzwanie. Jak mówi, oglądalność była zadowalająca, ale FOX zdecydował się nie zamieniać tego w coś więcej, niż początkowo planowano.