Jak dobrze aktorzy z "Wiedźmina" znają język polski? Tomasz Bagiński przeprowadził zabawny quiz

"Wiedźmin" (Fot. Netflix)

0

Czy aktorzy grający w "Wiedźminie" przeczytali książki Andrzeja Sapkowskiego i kojarzą niektóre polskie określenia, które się w nich pojawiają? Sprawdził to Tomasz Bagiński.

Choć książki Andrzeja Sapkowskiego wpisują się w międzynarodowy gatunek fantasy, bynajmniej nie oznacza to, że zostały pozbawione polskich akcentów. Można w nich odnaleźć choćby nawiązanie do tradycyjnej polskiej kuchni na czele z pierogami i ogórkami kiszonymi. Czy przynajmniej z niektórymi terminami pochodzącymi z naszego rodzimego języka zapoznali się grający w "Wiedźminie" aktorzy?

Wiedźmin: aktorzy z serialu kontra język polski

Słynący z oryginalnych kampanii reklamowych Netflix nie zawiódł i tym razem. Producenci serialu zadbali o to, by jeden z klipów promocyjnych szczególnie zainteresował polskich odbiorców. W tym celu Tomasz Bagiński, producent wykonawczy produkcji, zorganizował quiz dla serialowej ekipy. Wzięli w nim udział Anya Chalotra (Yennefer), Joey Batey (Jaskier) i Freya Allan (Ciri). Czy aktorzy wiedzą, jak po polsku brzmi "Valley of Flowers" albo "Striga"?

Odtwórca roli Jaskra poradził sobie niemal śpiewająco! Jak już przy wieszczu jesteśmy, jego wykonanie piosenki "Grosza daj wiedźminowi" zainspirowało internautów do tworzenia coverów numeru. Kipi od nich cała sieć.

Wiedźmin dostępny jest na Netfliksie