10 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Mrs. America"/"Fargo"/"Devs" (Fot. FX)

Zwiastuny i daty premier seriali FX, w tym "Fargo", "Mrs. America" i "Devs". "American Horror Story" z trzema kolejnymi sezonami. "Atlanta" wróci dopiero za rok. "American Crime Story: Impeachment" również opóźnione.

1. Fargo sezon 4 – zwiastun i data premiery

"Fargo" wróci 19 kwietnia z 4. sezonem, w którym zobaczymy mafijną wojnę w latach 50. w Kansas City. W roli głównej Chris Rock, w zwiastunie zobaczycie też m.in. Bena Whishawa jako rabina i Timothy'ego Olyphanta jako stróża prawa w kapeluszu. Podczas TCA Press Tour ogłoszono także, że do obsady dołączyła Kelsey Asbille ("Yellowstone").

2. Mrs. America – zwiastun serialu z Cate Blanchett

Cate Blanchett w roli konserwatywnej aktywistki Phyllis Schlafly kontra Rose Byrne jako Gloria Steinem. Telewizja FX wypuściła zwiastun serialu "Mrs. America" o walce o prawa kobiet. Premiera 15 kwietnia na Hulu (w ramach umowy Hulu/FX), na początek zostaną pokazane trzy odcinki.

3. Pozostałe daty premier seriali FX

Telewizja FX podała daty wiosennych premier: 2 marca wystartuje komedia "Breeders" z Martinem Freemanem, 4 marca "Dave" od Dave'a Burda, a 5 marca limitowany serial "Devs", 4. sezon "Better Things" i 2. sezon kreskówki "Cake". W kwietniu oprócz "Fargo" i "Mrs. America" będzie 2. sezon "What We Do in the Shadows" (15 kwietnia), z kolei 6 maja wystartuje 11 sezon serialu "Archer".

4. Devs – zwiastun serialu sci-fi od FX

"Devs" to 8-odcinkowy serial FX Alexa Garlanda ("Ex Machina"), w którym zobaczymy Nicka Offermana ("Parks and Recreation") w roli szefa tajemniczej firmy technologicznej.

5. Atlanta wróci dopiero w 2021 roku

3. sezon "Atlanty" zobaczymy dopiero w 2021 roku (prawdopodobnie w styczniu), ale za to będzie liczyć aż 10 odcinków. 4. sezon też już jest w planach, ma składać się z 8 odcinków. Będą one kręcone jeden po drugim, więc jest szansa na krótką przerwę między sezonami. Zamówienia na 5. sezon na razie nie ma, ale John Landgraf, szef FX, zapewnia, że jeśli Donald Glover będzie chciał dalej robić serial, to stacja mu to umożliwi.

6. American Crime Story: Impeachment opóźnione

"American Crime Story: Impeachment" początkowo miało wystartować we wrześniu, przed wyborami prezydenckimi w USA, ale to już nieaktualne. Szef FX powiedział, że produkcja rusza dopiero 21 marca, a kończy się w październiku. Opóźnienie wynika nie tyle z tego, że FX nie chce mieszać się w wybory, co po prostu z harmonogramu Ryana Murphy'ego, który teraz pracuje dla Netfliksa.

7. Jeszcze trzy sezony American Horror Story

"American Horror Story" dostało zamówienie od FX na sezon 11, 12 i 13. Szef stacji na razie nie wie, czy na tym serial się zakończy. Wiadomo za to, że w zamówionym już wcześniej 10. sezonie ponownie pojawi się Sarah Paulson.

8. Stanęła produkcja Lizzie McGuire

Z ekipy "Lizzie McGuire" odeszła showrunnerka serialu. Produkcja została wstrzymana, a serial czekają większe zmiany.

9. Noel Fisher pojawi się w The Conners

Noel Fisher ("Shameless") zagra w "The Conners" brata przyrodniego Dana.

10. Ekipa Katy Keene na nowym plakacie

Nowy serial twórcy "Riverdale" startuje 6 lutego.

Katy Keene serial

REKLAMA