Nadchodzi "Ragnarok" – zwiastun nowego serialu Netfliksa nawiązującego do nordyckiej mitologii

Netflix zainspirował się nordyckimi bogami i we współpracy z Adamem Price'em i aktorami znami ze "SKAM" stworzył serial "Ragnarok". Zobaczcie jego jeszcze ciepły zwiastun.

Dobrze wykorzystana mitologia nordycka może przyciągnąć przed ekrany tłumy, co pokazali "Wikingowie" czy wszystkie marvelowskie tytuły, w których pojawiają się Thor i Loki. Teraz Netflix zainspirował się mitami i stworzył "Ragnaroka".

Ragnarok – zwiastun nowego serialu Netfliksa

"Ragnarok" jest serialem Adama Price'a, w którym pojawią się dobrze znane widzom "SKAM" twarze. Na ekranie zobaczycie odtwórcę roli Christoffera, Hermana Tømmeraase, serialowego Magnusa, czyli Davida Stakstona, i kojarzoną z postacią Sonji Theresę Frostad Eggesbø.

A o czym będzie serial? Ragnarok w mitologii nordyckiej oznacza walkę bogów z dowodzonymi przez Lokiego olbrzymami, która kończy się końcem świata. Czego o nowej produkcji Netfliksa dowiemy się z jej oficjalnego opisu?

– W fikcyjnym mieście Edda grupa nastolatków niepokoi się z powodu gwałtownych zmian klimatycznych, które uderzają w planetę. Góry lodowe topią się w ciągu zaledwie kilku dni, zimy są gorące i suche, podczas gdy latem powietrze jest lodowate i uniemożliwia oddychanie. Grupa przyjaciół nie ma wątpliwości, że klęski żywiołowe są znakiem, że nadchodzi Dzień Sądu - Ragnarök – brzmi oficjalny opis.

Głównym bohaterem serialu jest Magne, który właśnie przeniósł się do miasteczka Eddy i odkrywa w sobie nadprzyrodzone moce. Zresztą w zwiastunie widać, że nie tylko on dysponuje tajemniczymi siłami.

W serialu zagrają również Jonas Strand Gravli, Henriette Steenstrup, Odd-Magnus Williamson, Synnøve Macody Lund, Line Verndal, Fridtjov Såheim, Bjørn Sundquist, Gísli Örn Garðarsson i Emma Bones.

Ragnarok pojawi się 31 stycznia na Netfliksie

REKLAMA