Nasz top 10: Najlepsze seriale grudnia 2019 roku

"Mr. Robot" (Fot. USA Network)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

9. Wataha (powrót na listę)

najlepsze seriale 2019

"Wataha" (Fot. HBO)

Na grudzień przypadła większa część 3. sezonu "Watahy", choć jeszcze bez emocjonujących finałowych odcinków. Ich brak nie przeszkadza jednak serialowi HBO załapać się na naszą listę, a umieszczamy go tu z tym większą przyjemnością, że zawsze przyjemnie chwali się polskie produkcje, które naprawdę na to zasługują.

"Wataha" natomiast w nowym sezonie po raz kolejny potwierdziła, że do tego grona należy, zaczynając go z przytupem – od szokującej śmierci jednego z bohaterów – by potem jeszcze bardziej podkręcić tempo. Trzeba przy tym oddać twórcom, że tym razem praktycznie wszystkie ich decyzje się opłaciły, czyniąc nową odsłonę serialu nie tylko wciągającą, ale też spójną, czytelną i zmierzającą w konkretnym kierunku.

Udał się zatem choćby powrót do sprawy z przeszłości i powiązanie aktualnych wydarzeń z wysadzeniem w powietrze pierwszej Watahy. Dużo świeżości wniosło wprowadzenie złowrogiej Tatiany Barkovej (Evgeniya Akhremenko) – pierwszego tak wyrazistego czarnego charakteru w historii serialu. Zaskakująca rola Wiśniaka (znakomity Piotr Żurawski) to w ogóle najjaśniejszy punkt całego sezonu. A przecież Rebrow, Dobosz i reszta też nie stali w miejscu, będąc jeszcze bardziej złożonymi postaciami niż do tej pory.

Wszystko to w połączeniu z jak zawsze nienaganną realizacją i niepowtarzalnym bieszczadzkim klimatem złożyło się na sezon, który połyka się w szybkim tempie, po każdym odcinku chcąc jeszcze więcej. Tak to powinno wyglądać. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA