Critics' Choice Awards: "Sukcesja", "Jak nas widzą" i "Fleabag" z głównymi nagrodami

"Sukcesja" (Fot. HBO)

0

Critics' Choice Awards, czyli nagrody amerykańskich krytyków zostały rozdane. Na gali triumfowała "Sukcesja" i "Fleabag", a większość kategorii miniserialowych wygrało "Jak nas widzą".

Critics' Choice Awards 2020 rozdane, a lista laureatów znów znacząco różni się od listy zwycięzców Złotych Globów, choć nie we wszystkich kategoriach. Nagrody dla najlepszego serialu dramatycznego i najlepszego aktora w serialu dramatycznym zgarnęła "Sukcesja". W kategoriach kobiecych rządziły z kolei panie z "Watchmen" – Regina King i Jean Smart.

W komediach raz jeszcze triumfowała "Fleabag", przy czym tym razem obok Phoebe Waller-Bridge doceniono także Andrew Scotta. Główne kategorie miniserialowe należały nie do "Czarnobyla", tylko do "Jak nas widzą" – choć znalazła się też statuetka dla Stellana Skarsgårda i jego brwi.

Kategorie filmowe zdominowało z kolei "Pewnego razu... w Hollywood" Quentina Tarantino, które zgarnęło nagrodę dla najlepszego filmu. Pełną listę zwycięzców telewizyjnych i filmowych znajdziecie tutaj.

Złote Globy 2020 nominacje

Critics' Choice Awards 2020 – lista zwycięzców

Najlepszy serial dramatyczny
The Crown
David Makes Man
Gra o tron
The Good Fight
Pose
Sukcesja – WYGRANA
This Is Us
Watchmen

Najlepszy aktor w serialu dramatycznym
Sterling K. Brown, This Is Us
Mike Colter, Evil
Paul Giamatti, Billions
Kit Harington, Gra o tron
Freddie Highmore, The Good Doctor
Tobias Menzies, The Crown
Billy Porter, Pose
Jeremy Strong, Sukcesja – WYGRANA

Najlepsza aktorka w serialu dramatycznym
Christine Baranski, The Good Fight
Olivia Colman, The Crown
Jodie Comer, Killing Eve
Nicole Kidman, Wielkie kłamstewka
Regina King, Watchmen – WYGRANA
Mj Rodriguez, Pose
Sarah Snook, Sukcesja
Zendaya, Euforia

Najlepszy aktor drugoplanowy w serialu dramatycznym
Asante Blackk, This Is Us
Billy Crudup, The Morning Show – WYGRANA
Asia Kate Dillon, Billions
Peter Dinklage, Gra o tron
Justin Hartley, This Is Us
Delroy Lindo, The Good Fight
Tim Blake Nelson, Watchmen

Najlepsza aktorka drugoplanowa w serialu dramatycznym
Helena Bonham Carter, The Crown
Gwendoline Christie, Gra o tron
Laura Dern, Wielkie kłamstewka
Audra McDonald, The Good Fight
Jean Smart, Watchmen – WYGRANA
Meryl Streep, Wielkie kłamstewka
Susan Kelechi Watson, This Is Us

Najlepszy serial komediowy
Barry
Fleabag – WYGRANA
Wspaniała pani Maisel
Mom
One Day at a Time
PEN15
Schitt's Creek

Najlepszy aktor w serialu komediowym
Ted Danson, The Good Place
Walton Goggins, The Unicorn
Bill Hader, Barry – WYGRANA
Eugene Levy, Schitt's Creek
Paul Rudd, Living with Yourself
Bashir Salahuddin, Sherman's Showcase
Ramy Youssef, Ramy

Najlepsza aktorka w serialu komediowym
Christina Applegate, Dead to Me
Alison Brie, GLOW
Rachel Brosnahan, Wspaniała pani Maisel
Kirsten Dunst, On Becoming a God in Central Florida
Julia Louis-Dreyfus, Veep
Catherine O'Hara, Schitt's Creek
Phoebe Waller-Bridge, Fleabag – WYGRANA

Najlepszy aktor drugoplanowy w serialu komediowym
Andre Braugher, Brooklyn Nine-Nine
Anthony Carrigan, Barry
William Jackson Harper, The Good Place
Daniel Levy, Schitt's Creek
Nico Santos, Superstore
Andrew Scott, Fleabag – WYGRANA
Henry Winkler, Barry

Najlepsza aktorka drugoplanowa w serialu komediowym
Alex Borstein, Wspaniała pani Maisel – WYGRANA
D’Arcy Carden, The Good Place
Sian Clifford, Fleabag
Betty Gilpin, GLOW
Rita Moreno, One Day at a Time
Annie Murphy, Schitt's Creek
Molly Shannon, The Other Two

Najlepszy serial limitowany
Paragraf 22
Czarnobyl
Fosse/Verdon
Na cały głos
Niewiarygodne
Jak nas widzą – WYGRANA
Rok za rokiem

Najlepszy film telewizyjny
Brexit
Deadwood: The Movie
El Camino: Film Breaking Bad – WYGRANA
Guava Island
Native Son
Patsy & Loretta

Najlepszy aktor w filmie TV lub serialu limitowanym
Christopher Abbott, Paragraf 22
Mahershala Ali, Detektyw
Russell Crowe, Na cały głos
Jared Harris, Czarnobyl
Jharrel Jerome, Jak nas widzą – WYGRANA
Sam Rockwell, Fosse/Verdon
Noah Wyle, The Red Line

Najlepsza aktorka w filmie TV lub serialu limitowanym
Kaitlyn Dever, Niewiarygodne
Anne Hathaway, Modern Love
Megan Hilty, Patsy & Loretta
Joey King, The Act
Jessie Mueller, Patsy & Loretta
Merritt Wever, Niewiarygodne
Michelle Williams, Fosse/Verdon – WYGRANA

Najlepszy aktor drugoplanowy w filmie TV lub serialu limitowanym
Asante Blackk, Jak nas widzą
George Clooney, Paragraf 22
John Leguizamo, Jak nas widzą
Dev Patel, Modern Love
Jesse Plemons, El Camino: Film Breaking Bad
Stellan Skarsgård, Czarnobyl – WYGRANA
Russell Tovey, Rok za rokiem

Najlepsza aktorka drugoplanowa w filmie TV lub serialu limitowanym
Patricia Arquette, The Act
Marsha Stephanie Blake, Jak nas widzą
Toni Collette, Niewiarygodne – WYGRANA
Niecy Nash, Jak nas widzą
Margaret Qualley, Fosse/Verdon
Emma Thompson, Rok za rokiem
Emily Watson, Czarnobyl

Najlepszy serial animowany
Big Mouth
BoJack Horseman – WYGRANA
The Dark Crystal: Age of Resistance
She-Ra and the Princesses of Power
The Simpsons
Undone