"Penny Dreadful: City of Angels" ze zwiastunem i datą premiery. Natalie Dormer w kilku stylowych wersjach

"Penny Dreadful: City of Angels" (Fot. Showtime)

Nadchodzi "Penny Dreadful: City of Angels", spin-off serialu Showtime osadzony w Los Angeles z lat 30. Zwiastun jest bardzo klimatyczny i zawiera demoniczną Natalie Dormer.

"Penny Dreadful: City of Angels" dołączyło właśnie do grona tegorocznych nowości serialowych, które mają już ogłoszoną datę premiery: 26 kwietnia w USA. Polskiej daty na razie nie znamy, ale liczymy na HBO, które pokazywało "Penny Dreadful".

Penny Dreadful: City of Angels – zwiastun serialu

W oczekiwaniu na wieści na ten temat zobaczcie koniecznie zwiastun produkcji Showtime, która połączy w sobie klimatyczny kryminał z lat 30. i horror z motywami nadprzyrodzonymi. Akcja serialu rozpocznie się w 1938 roku w Los Angeles, "w czasie i miejscu wypełnionym meksykańskim folklorem i społecznymi napięciami". W centrum będzie konflikt bohaterów związanych z Santa Muerte (Świętą Śmiercią) z postaciami sprzymierzonymi z diabłem.

Serial ma stanowić miks wątków nadprzyrodzonych ze społeczno-polityczną rzeczywistością tamtych czasów. Będą okultystyczne mity i moralne dylematy, zaprezentowane na tle historycznym. Wszyscy bohaterowie będą nowi, ale showrunnerem pozostał John Logan, twórca "Penny Dreadful", który produkuje serial razem z Michaelem Aguilarem ("Kidding").

Głównym bohaterem "Penny Dreadful: City of Angels" będzie Tiago Vega (Daniel Zovatto, "Tu i teraz"), którego rodzina zostaje wysiedlona przez budowę autostrady. Vega jest jednocześnie pierwszym detektywem meksykańskiego pochodzenia w policji Los Angeles i razem ze swoim mentorem oficerem Lewisem Michenerem (Nathan Lane) próbuje rozwiązać zagadkę brutalnego morderstwa. Natalie Dormer ("Gra o tron") wcieli się w zmiennokształtnego demona o imieniu Magda.

W obsadzie są też Kerry Bishé ("Halt and Catch Fire"), Amy Madigan ("Gone Baby Gone"), Brent Spiner ("Outcast"), Lin Shaye ("Insidious"), Rory Kinnear ("Penny Dreadful"), Piper Perabo ("Covert Affairs"), Adam Rodriguez ("Criminal Minds"), Thomas Kretschmann ("Avengers: Age of Ultron"), Lorenza Izzo ("Once Upon a Time in Hollywood"), Michael Gladis ("Mad Men"), Dominic Sherwood ("Shadowhunters") i Ethan Peck ("Star Trek: Discovery").

Premiera Penny Dreadful: City of Angels 26 kwietnia

REKLAMA