10 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Shameless" z zamówieniem na finałowy sezon. Więcej "Słowa na L" i "Work in Progress". Daty powrotów "Billions" i "Czarnego poniedziałku". A oprócz tego "Shrill", nowy serial Rachel Bloom i nie tylko.

1. Shameless z zamówieniem na finałowy sezon

Telewizja Showtime zamówiła 11. sezon "Shameless", który będzie już finałowy. Premiera planowana jest na lato.

2. Więcej Słowa na L i Work in Progress

Showtime zamówił 2. sezon serialu "Słowo na L: Generacja Q", a także "Work in Progress". Obie produkcje dostały po 10 odcinków.

3. Billions i Czarny poniedziałek – daty powrotów

5. sezon "Billions" wystartuje 3 maja. W rolach gościnnych pojawią się Julianna Margulies ("Żona idealna") i Corey Stoll ("House of Cards"). "Czarny poniedziałek" z kolei wróci 15 marca z 2. sezonem. Gościnnie zagrają Tuc Watkins ("One Life to Live"), June Diane Raphael ("Grace i Frankie"), Dulé Hill ("Psych") i Patrick Fabian ("Better Call Saul").

4. The Chi powróci latem z 3. sezonem

3. sezon "The Chi" będzie mieć premierę 5 lipca. Na ekranie zobaczymy m.in. Lenę Waithe w roli kandydatki na burmistrz Chicago.

5. Shrill sezon 2 – zwiastun serialu

Serial Hulu z Aidy Bryant wraca 24 stycznia.

6. Gala rozdania Oscarów na żywo w Canal+

W nocy z 9 na 10 lutego od godz. 2:00 Canal+ pokaże galę rozdania Oscarów. Oscarowe studio poprowadzą dziennikarze filmowi Karolina Korwin-Piotrowska i Błażej Hrapkowicz. Wśród filmów nominowanych w kategorii Najlepszy film nieanglojęzyczny znajduje się "Boże ciało" w reżyserii Jana Komasy.

7. Flack wróci w marcu z 2. sezonem

Telewizja Pop ogłosiła, że składający się z sześciu odcinków 2. sezon "Flack" wystartuje 13 marca.

8. Dave Bautista w 2. sezonie See

Dave Bautista ("Guardians of the Galaxy") dołączył do obsady 2. sezonu "See". Szczegółów roli na razie nie podano.

9. Rachel Bloom tworzy serial dla Pop TV

Telewizja Pop zamówiła pilot serialu "Mother Mary" od Rachel Bloom. To nowoczesna wersja historii Maryi Dziewicy, która zada pytanie: co by było, gdyby najbardziej nieodpowiedzialna i leniwa osoba na Ziemi została zapłodniona przez niepokalane poczęcie? W roli Marii wystąpi Betsy Sodaro ("Disjointed"), z kolei Bloom zagra matkę Antychrysta. Scenariusz pilota piszą Casey Feigh ("Jimmy Kimmel Live!"), Dan Gregor ("How I Met Your Mother") i Betsy Sodaro.

10. Gael García Bernal w serialu HBO Max

Gael García Bernal dostał rolę powracającą w "Station Eleven", serialu limitowanym Patricka Somerville'a ("Maniac"), opowiadającym historię ludzi, którzy przeżyli apokalipsę. Zagra sławnego aktora, który żyje na małej wyspie u wybrzeży Meksyku.

REKLAMA