Carrie wraca do gry w trailerze 8. sezonu "Homeland". Jak finałowa historia będzie łączyć się z Brodym?

"Homeland" wraca po raz ostatni, a Claire Danes obiecuje, że finałowa seria będzie łączyć się z pierwszymi i postacią Brody'ego. Zobaczcie pełny zwiastun 8. sezonu.

Showtime wypuścił zwiastun finałowego sezonu "Homeland", w którym zobaczymy jak Carrie Mathison (Claire Danes) próbuje dojść do siebie po miesiącach spędzonych w brutalnym rosyjskim gułagu. Tymczasem Saul (Mandy Patinkin), obecnie doradca prezydenta Warnera (Beau Bridges) ds. bezpieczeństwa, będzie próbował zwerbować ją do pomocy w negocjowaniu pokoju z talibami.

Homeland – zwiastun finałowego sezonu serialu

Celem administracji Warnera jest zakończenie "trwającej od zawsze" wojny w Afganistanie i to Saul ma być tym, który wynegocjuje pokój. W Kabulu jednak roi się od watażków i najemników, fanatyków i szpiegów – dlatego Saul potrzebuje Carrie; jej wiedzy, ale i relacji z nią. I tak zaczyna się ostatnia misja agentki.

Podczas TCA Press Tour serialowa ekipa zdradziła, jaki będzie finałowy sezon. Przede wszystkim mają przypomnieć się pierwsze serie, kiedy Carrie nie była pewna, czy Brody jest wrogiem, czy przyjacielem. Różnica będzie taka, że teraz to ona znajdzie się w kręgu podejrzeń.

– Carrie wchodzi w buty Brody'ego. To ona jest osobą, która jest przesłuchiwana, nie tylko przez ludzi ze środowiska wywiadowczego, ale też przez samą Carrie Mathison, bo jej pamięć jest fragmentaryczna z powodu czasu spędzonego w niewoli – tłumaczył showrunner Alex Gansa.

Claire Danes dodała z kolei, że pojawią się skojarzenia z Brodym.

– Jest ta symetria. To mentalnie łączy Carrie z Brodym w sposób, który wydawał się właściwy. Patriotyzm to u niej coś oczywistego. W jej przypadku można kwestionować różne rzeczy, ale kiedy kwestionowany jest jej patriotyzm, to największa zniewaga, jaką ona może sobie wyobrazić – powiedziała aktorka.

Homeland sezon 8 – premiera 9 lutego w USA

REKLAMA