Ile sezonów będzie mieć "Outlander"? Czy powstaną spin-offy? Twórcy serialu i stacja mają ambitne plany

"Outlander" (Fot. Starz)

"Outlander" wkrótce zaczyna 5. sezon i na tym oczywiście się nie skończy. Jak długo twórcy planują robić serial? Czy po jego zakończeniu zobaczymy jakiś spin-off?

"Outlander" to jedna z najpopularniejszych produkcji telewizji Starz, nic więc dziwnego, że nikomu nie spieszy się do jej zakończenia. Oprócz 5. sezonu, który wystartuje w lutym, zamówiony już jest sezon 6. I to wciąż nie będzie koniec.

Outlander – ile jeszcze będzie sezonów serialu?

Pytanie, jak długo jeszcze Claire (Caitriona Balfe) i Jamie (Sam Heughan) będą gościć na naszych ekranach, padło podczas panelu na TCA Press Tour. Producentka wykonawcza Maril Davis zażartowała, że "dopóki nie skończą 100 lat". "Będziemy kontynuować, dopóki będzie zainteresowanie" – dodała, zapewniając, że materiału źródłowego w postaci książek Diany Gabaldon jeszcze długo nie zabraknie.

Z kolei Jeffrey Hirsch, szef telewizji Starz, powiedział, że są już rozmowy o kolejnych sezonach i że dopóki producenci będą zainteresowani kontynuowaniem serialu, stacja też będzie na "tak". W tym momencie jest osiem książek Gabaldon z cyklu "Outlander", ale właśnie powstaje dziewiąta, zatytułowana "Go Tell the Bees That I Am Gone".

– Myślę, że w uniwersum "Outlandera" jest wiele możliwości, żeby rozszerzyć historię, stworzyć spin-offy albo sequele. Przyglądamy się temu i rozmawiamy z naszymi partnerami z Sony. Mamy nadzieję, że znajdziemy coś, co będzie wydawało się świetne, i że będziemy mogli dalej opowiadać tę historię – zapewnił Hirsch.

Outlander sezon 5

Jedną z możliwości jest potencjalny serial o Lordzie Johnie Greyu, przyjacielu Jamiego i Claire, który jest bohaterem własnej serii książek Gabaldon. Hirsch nie chce jednak potwierdzić, że to może być właśnie spin-off, który zobaczymy.

– Dopiero zaczęliśmy myśleć o tym, jaka to będzie historia. Jest kolejne pokolenie obsady w naszym serialu, co też mogłoby być bogatą historią. Pojawił się ten pomysł w rozmowach z Sony, ale na razie nic nie jest w fazie rozwoju – powiedział szef Starz.

Zanim jednak stacja zacznie myśleć o spin-offach i sequelach, czeka nas 5. sezon "Outlandera" oparty na książce "Ognisty krzyż". Akcja dzieje się w czasie amerykańskiej wojny o niepodległość, w czasie której, zgodnie z oficjalnym opisem, "Claire i Jamie zmuszeni są zadać sobie pytanie, jak daleko są w stanie posunąć się, by ochronić swój dom, i modlą się, aby nie było powodu zapalać ognistego krzyża".

Outlander sezon 5 – premiera 16 lutego 2020 roku

REKLAMA