Yennefer z "Wiedźmina" miała wyglądać inaczej. Charakteryzatorka o pierwotnym wyglądzie bohaterki

"Wiedźmin" (Fot. Netflix)

0

Wielu fanów książkowego "Wiedźmina" było zaskoczonych wyglądem młodej Yennefer, ale ich szok mógł być jeszcze większy, gdyby w życie został wprowadzony pierwotny plan.

Sposób przedstawienia nastoletniej Yennefer w "Wiedźminie" wywołał poruszenie w widzach w momencie emisji jednej z pierwszych zapowiedzi serialu. Było to spowodowane pewnym odstępstwem od tego, co fani znają z książek Andrzeja Sapkowskiego. Podczas gdy z książek dowiadujemy się jedynie, że Geralt patrząc głęboko we fiołkowe oczy czarodziejki, dostrzegł w nich wzrok garbuski, na ekranie mamy pokazaną całą metamorfozę Yenn.

Wiedźmin: młoda Yennefer miała wyglądać inaczej

Jako że wydarzenia z "Wiedźmina" rozciągają się w czasie, Yennefer poznajemy, gdy ma 14 lat i zostaje oddana Aretuzie. Właśnie tam przechodzi przemianę z garbuski w piękną czarodziejkę. Jej ceną jest utrata możliwości posiadania potomstwa.

wiedźmin yennefer wygląd

Jak się okazuje, Anya Chalotra, odgrywająca przyszłą ukochaną Geralta także w młodszej wersji, miała początkowo wyglądać zupełnie inaczej. Mianowicie jej zniekształconą twarz dodatkowo szpeciło jeszcze znamię. Dlaczego charakteryzatorka z tego zrezygnowała?

– Początkowo rozmawialiśmy o znamieniu na jej twarzy, którego zresztą wykonałam projekt graficzny. Ale później, z powodu garbu i protezy dentystycznej – znamię plus peruka to po prostu było za dużo jak na jedną osobę – mówi Csilla Blake-Horváth.

Jedno znamię mniej, to również oszczedność czasu. Przykładowo przemiania Henry'ego Cavilla w Geralta z Rivii zajmowała aż dwie godziny.

Wiedźmin dostępny jest na Netfliksie