10 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Downton Abbey" (Fot. Focus Features)

Powstanie kolejny film "Downton Abbey". Netflix wyda jeszcze więcej na content. Courtney B. Vance w nowym serialu AMC. Zwiastuny "High Fidelity", "Normal People", "High Maintenance", "Hightown" i nie tylko.

1. Powstanie kolejny film Downton Abbey

Julian Fellowes, twórca "Downton Abbey", zacznie pracować nad kolejnym filmem, jak tylko zakończy zdjęcia do "The Gilded Age", serialu, który tworzy dla HBO. Czyli prawdopodobnie jeszcze w tym roku.

2. PGA Awards – lista zwycięzców

Amerykańska gildia producentów rozdała swoje nagrody. Pełną listę zwycięzców w kategoriach serialowych i filmowych znajdziecie tutaj. Kategorie serialowe wygrały "Sukcesja", "Fleabag" i "Czarnobyl".

3. Netflix wyda jeszcze więcej na content

17,3 mld dolarów planuje wydać Netflix na content w tym roku. To więcej niż w zeszłym – wydatki w 2019 roku zamknęły się w 15,3 mld dolarów. Większość wydatków stanowią własne produkcje.

4. High Maintenance sezon 4 – zwiastun serialu

Serial HBO o dilerze trawki z Brooklynu i jego klientach powraca 7 lutego z 4. sezonem.

5. High Fidelity – zwiastun nowości Hulu

"High Fidelity" to serialowa adaptacja książki Nicka Hornby'ego, w której zobaczymy Zoë Kravitz w roli właścicielki sklepu muzycznego przeżywającej kolejne zawody miłosne. Premiera 14 lutego.

6. Normal People – zwiastun serialu BBC i Hulu

"Normal People" to kolejna serialowa nowość, którą zobaczymy tej wiosny. Adaptacja książki Sally Rooney to współczesna historia miłosna, opowiadająca o tym, jak jedna osoba może niespodziewanie zmienić życie innej osoby i jak skomplikowana potrafi być intymność. 12-odcinkowy serial śledzi skomplikowaną relację dwójki przyjaciół i kochanków z małego miasteczka w Irlandii. Marianne i Connell (Daisy Edgar-Jones i Paul Mescal) zaczynają romansować jeszcze w szkole średniej, później rozstają się i wracają do siebie, testując swój związek, w miarę jak się zmieniają.

7. Courtney B. Vance w nowym serialu AMC

Courtney B. Vance ("American Crime Story") zagra w "61st Street", prawniczym serialu Petera Moffata ("Długa noc"), który otrzymał zamówienie na dwa sezony w AMC. Serial opowie o obiecującym szkolnym sportowcu, który ląduje w skorumpowanym systemie sprawiedliwości Chicago, zgarnięty przez policję jako domniemany członek gangu. Vance wcieli się w obrońcę publicznego, który trafia na jego sprawę.

8. McMiliony – nowy dokument HBO

"McMiliony" to serial dokumentalny HBO przedstawiający historię byłego policjanta, który przez ponad 10 lat czuwał nad prawidłowością organizowanej przez sieć McDonald's loterii Monopoly i wykradł z niej 24 mln dolarów. Premiera serialu 4 lutego w HBO GO, emisja na antenie HBO od 6 lutego.

9. Gina Gershon w serialu New Amsterdam

Gina Gershon pojawi się w "New Amsterdam" w roli matki dr Bloom.

10. Hightown – zwiastun nowego serialu Starz

"Hightown" (wcześniej "P-town") to nowy serial kryminalny, którego akcja dzieje się w miasteczku Cape Cod. Na brzeg wypływa ciało i oficer National Marine Fisheries, grana przez Monicę Raymund ("Chicago Fire"), rozpoczyna śledztwo. Premiera planowana jest na wiosnę.

REKLAMA