"Sex Education" bez Gillian Anderson? Aktorka początkowo wyrzuciła scenariusz serialu do kosza

"Sex Education" (Fot. Netflix)

0

"Sex Education" bez Gillian Anderson? Aktorka po przeczytaniu kawałeczka scenariusza nie była zainteresowana rolą seksuolożki. Co zmieniło jej zdanie?

Gillian Anderson jako Jean Milburn to jeden z wielu powodów, dla których warto obejrzeć "Sex Education". Jednak aktorka początkowo nie była zainteresowana proponowaną jej rolą ani serialem w ogóle. Dlaczego zmieniła swoją decyzję?

Gillian Anderson nie chciała zagrać w Sex Education

Gdy Gillian Anderson dostała scenariusz serialu, stwierdziła, że się w nim nie widzi. Wydawało jej się, że pomysł, aby syn seksuolożki zaczął uczyć kolegów ze szkoły o seksie jest odrobinę zbyt oczywisty.

– Przeczytałam kawałeczek pierwszego odcinka i wyrzuciłam scenariusz do kosza. Początkowo uważałam, że to jest zbyt dosłowne – mówi.

sex education gillian anderson nie chciała roli

A później do akacji wkroczył, Peter Morgan, partner Gillian i twórca "The Crown".

– Pete w zasadzie wyciągnął go z kosza, przeczytał i docenił. Powiedział: "Jesteś szalona. To jest rola dla ciebie". Przeczytałam go raz jeszcze i stwierdziłam, że jest przezabawny – dodaje Anderson.

Przy okazji, ta historia chyba naprowadza nas na trop tego, jak Gillian Anderson dołączyła do obsady "The Crown", gdzie zagra Margaret Thatcher.

Sex Education dostępne jest na Netfliksie