8 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Wiedźmin" (Fot. Netflix)

Netflix tworzy "Wiedźmina" w wersji anime. Soundtrack "Wiedźmina" dostępny na Spotify. "Spisek przeciwko Ameryce" w marcu w HBO. "Baptiste" powróci z 2. sezonem. A oprócz tego "American Crime Story", "Rick i Morty" i nie tylko.

1. Nie żyje Terry Jones z Monty Pythona

Terry Jones, współzałożyciel grupy Monty Python, zmarł w wieku 77 lat. Aktor cierpiał w ostatnich latach na demencję.

2. Netflix tworzy Wiedźmina w wersji anime

Netflix ogłosił, że powstanie film anime "The Witcher: Nightmare of the Wolf" ("Wiedźmin: Zmora Wilka"), który opowie o nowym zagrożeniu na Kontynencie. Film stworzy showrunnerka "Wiedźmina" Lauren S. Hissrich wraz ze scenarzystą Beau DeMayo i koreańskimi specami od animacji ze studia Mir ("Awatar: Legenda Korry"). Film jest planowany od roku i według nieoficjalnych informacji może stanowić pomost pomiędzy 1. i 2. sezonem serialu aktorskiego.

3. Soundtrack Wiedźmina na Spotify

"Toss a Coin to Your Witcher" już jest dostępne na Spotify, a jutro do sprzedaży na wszystkich platformach trafi pełny soundtrack "Wiedźmina".

4. Spisek przeciwko Ameryce w marcu w HBO

17 marca w HBO Polska zadebiutuje "Spisek przeciwko Ameryce", miniserial Davida Simona i Eda Burnsa na podstawie powieści Philipa Rotha. Produkcja przedstawia alternatywną historię Ameryki podczas II wojny światowej, opowiedzianą z punktu widzenia robotniczej rodziny żydowskiej z New Jersey. Jej członkowie obserwują, jak rozwija się kariera polityczna Charlesa Lindbergha, bohaterskiego lotnika i ksenofobicznego populisty, który zostaje wybrany prezydentem Stanów Zjednoczonych. Pod jego wpływem naród zwraca się w stronę faszyzmu. W obsadzie m.in. Zoe Kazan, Morgan Spector, Winona Ryder i John Turturro.

5. Baptiste powróci z 2. sezonem

Telewizja BBC zamówiła składający się z sześciu odcinków 2. sezon serialu "Baptiste". Tym razem zobaczymy, jak Julien Baptiste (Tchéky Karyo) zagłębia się w skorumpowany półświatek w Budapeszcie, próbując znaleźć rodzinę brytyjskiej ambasador, zaginioną podczas wyjazdu na narty. Panią ambasador zagra Fiona Shaw ("Obsesja Eve"). Twórcy serialu zasugerowali, że to może być już sezon finałowy "Baptiste'a" i zarazem ostatnia sprawa tytułowego detektywa.

6. Billy Eichner w obsadzie American Crime Story

Billy Eichner dołączył do obsady "Impeachment: American Crime Story" jako Matt Drudge, szef The Drudge Report, który jako pierwszy doniósł o skandalu z Monicą Lewinsky.

7. Już powstaje 2. sezon Locke & Key

Serial "Locke & Key" jeszcze nie miał premiery, ale 2. sezon już powstaje. Jego twórca Carlton Cuse zdradził, że scenarzyści wrócili do pracy, choć oficjalnie nie ma jeszcze zamówienia na kolejne odcinki.

8. Rick i Morty – chipsy o smaku Pickle Ricka

Na rynek wkrótce trafią chipsy Pringles o smaku inspirowanym Pickle Rickiem z serialu "Rick i Morty". Pełna wersja reklamy zostanie wyemitowana podczas finału Super Bowl.

REKLAMA