6 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Wspaniała pani Maisel" (Fot. Amazon)

Amazon Prime Video za darmo w sieci Play. Serialowy Obi-Wan Kenobi z problemami. Betty Gilpin w "American Crime Story". Katey Sagal jako nowa Erin Brockovich. A oprócz tego nowa rola Rosario Dawson i nie tylko.

1. Amazon Prime Video za darmo w sieci Play

Od wczoraj nowi i obecni abonenci Play przy przedłużeniu umowy otrzymają na sześć miesięcy dostęp za darmo do serwisu Amazon Prime Video. Po tym okresie klienci Play będą mogli korzystać z usługi za 25 zł miesięcznie (opłata bezpośrednio na rachunku) i oczywiście w dowolnym momencie z niej zrezygnować.

2. Serialowy Obi-Wan Kenobi z problemami

Serial Disney+ o Obi-Wanie Kenobim ma problemy za kulisami. Przedprodukcja została wstrzymana, po tym jak nie spodobały się dwa pierwsze scenariusze, które napisał Hossein Amini ("Alienista"). Obecnie trwają poszukiwania nowego scenarzysty, a liczba odcinków została obcięta z sześciu do czterech. Ewan McGregor i reżyserka Deborah Chow wciąż są związani z projektem. McGregor obiecuje, że zdjęcia rozpoczną się w styczniu 2021 roku (zamiast w sierpniu tego roku) i serial wciąż będzie gotowy w przyszłym roku.

3. Betty Gilpin w American Crime Story

Betty Gilpin zagra konserwatywną komentatorkę polityczną Ann Coulter w "Impeachment: American Crime Story".

4. Ambitions nie wróci z 2. sezonem

Telewizja OWN skasowała po jednym sezonie serial "Ambitions".

5. Katey Sagal jako nowa Erin Brockovich

Katey Sagal zagra główną rolę w pilocie ABC "Rebel" od Kristy Vernoff ("Chirurdzy"). Bohaterką jest waleczna prawniczka bez dyplomu wzorowana na postaci Erin Brockovich.

6. Rosario Dawson w pilocie serialu HBO Max

Rosario Dawson ("Daredevil") zagra jedną główną rolę w pilocie "DMZ". Produkcja HBO Max to adaptacja komiksu Briana Wooda i Riccarda Burchiellego. Akcja dzieje się w przyszłości, podczas drugiej wojny secesyjnej w USA. Manhattan zamienił się w strefę zdemilitaryzowaną, zniszczoną i odizolowaną od reszty świata. Główną bohaterką będzie sanitariuszka, która poszukuje zaginionego syna. Mierząc się z gangami, milicją, demagogami i watażkami, kobieta staje się symbolem nadziei w krainie bezprawia. Showrunnerem serialu jest Roberto Patino ("Synowie Anarchii"), pilotowy odcinek wyreżyseruje Ava DuVernay.

REKLAMA