Nie podobał wam się finał 2. sezonu "Sex Education"? Reżyser zdradza alternatywne zakończenie

"Sex Education" (Fot. Netflix)

0

Jeśli macie wątpliwości co do końcowej sceny 2. sezonu "Sex Education", wiedzcie, że reżyser nakręcił też alternatywną wersję. Ale z niej nie skorzystano. Uwaga na finałowe spoilery.

Choć "Sex Education" jest lekkim serialem, niekoniecznie to oznacza, że stawia na łatwe rozwiązania i szczęśliwe zakończenia. Kiedy Otis (Asa Butterfield) i Maeve (Emma Mackey) wydawali się wreszcie być na drodze do pogodzenia się, przeszkodził im Isaac (George Robinson), sąsiad dziewczyny, który najwyraźniej zapałał do niej uczuciami. Zamiast happy endu tej dwójki w finale dostaliśmy kolejną przeszkodę, co nie spodobało się wielu fanom.

Sex Education sezon 2 – alternatywne zakończenie

A czy to mogło zakończyć się inaczej? Teoretycznie tak. Ben Taylor, reżyser serialu, przyznał się, że nie tylko wymyślił alternatywne zakończenie, ale też je w tajemnicy nakręcił.

– Nakręciłem to tylko po to, żeby to zobaczyć. Byłem niegrzeczny, bo od czasu do czasu mogę – opowiada.

Tak się składa, że to zakończenie, na jakie wielu fanów liczyło. Zobaczylibyśmy w nim Otisa i Maeve, oboje z uśmiechem na twarzy, jak gdyby właśnie się widzieli. Byłaby w tym nadzieja na happy end dla nich. W zamian zobaczyliśmy ich, jak odchodzą każde w swoim kierunku bez cienia uśmiechu.

Sex Education sezon 2 zakończenie

Podczas kręcenia alternatywnego zakończenia Taylor powiedział aktorom: "Otis, zachowuj się, jakbyś właśnie zobaczył Maeve. Maeve, zachowuj się, jakbyś właśnie zobaczyła Otisa". Ale choć nakręcił taką wersję do własnego użytku, ostatecznie mówi, że zgadza się z zakończeniem napisanym przez Laurie Nunn, twórczynię serialu. Nawet jeśli jest ono frustrujące. Poza tym zauważa, że słodkiego momentu też w finale nie zabrakło.

– Myślę o tym cały czas, bo chcesz, żeby twój serial był satysfakcjonujący i pożywny, i taki jak trzeba pod każdym względem. Nie jest tak na końcu, ale pięć minut wcześniej na ekranie Eric ma moment z Adamem, który dla mnie jest jednym z największych romantycznych gestów. Mają swój moment. Ale jeśli dajesz każdemu taki moment, może się zrobić trochę cukierkowo – mówi reżyser.

Zapewnia też, że nie tylko widzów zirytowało zakończenie. Asa Butterfield i Emma Mackey też mieli pretensje, że ich postacie nie zeszły się w finale 2. sezonu "Sex Education".

– Osoby, które były naprawdę wkurzone, to Emma i Asa. Oni naprawdę chcieli zamknięcia dla swoich postaci. Ale jeszcze go nie dostaną – kończy Taylor.

Sex Education jest dostępne w serwisie Netflix