6 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Watchmen" (Fot. HBO)

Rozdano DGA Awards – nagrody gildii reżyserów. Powiększa się obsada amerykańskiej "Rity". Johnny Flynn w nowym serialu stacji Showtime. A oprócz tego kolejne europejskie biuro Netfliksa i nie tylko.

1. DGA Awards – nagrody dla reżyserów

Gildia reżyserów rozdała swoje nagrody. Pełna lista zwycięzców tutaj; w kategoriach serialowych wygrali Nicole Kassell za "Watchmen", Bill Hader za odcinek "ronny/lily" z "Barry'ego" i Johan Renck za "Czarnobyl".

2. Netflix otwiera kolejne europejskie biuro

Po Paryżu przyszła pora na Rzym. Netflix otworzy w najbliższych miesiącach włoski oddział, który będzie zatrudniać ok. 30 pracowników.

3. Powiększa się obsada amerykańskiej Rity

Paprika Steen ("Okay"), Isabella Crovetti ("Colony"), Glo Tavarez ("Late Night"), Jade Payton ("Dynasty") i Connor Falk ("Diary of a Future President") dołączyli do obsady amerykańskiej wersji "Rity". Główną rolę gra Lena Headey, showrunnerem jest Christian Torpe, twórca duńskiego oryginału. Pilotowy odcinek wyreżyseruje Lisa Cholodenko ("Olive Kitteridge").

4. Trying – brytyjski serial Apple TV+

Apple ogłosiło, że 1 maja będzie mieć premierę 8-odcinkowy brytyjski serial "Trying". To komedia o związkach, w której zagrają m.in. Imelda Staunton ("Harry Potter") i Rafe Spall ("Black Mirror: White Christmas").

Trying brytyjski serial Apple TV+

5. Orlando Jones ma nową rolę

Zwolniony z "Amerykańskich bogów" Orlando Jones dołączył do obsady "L.A.'s Finest" w powracającej roli weterana wydziału wewnętrznego policji z Los Angeles.

6. Johnny Flynn w nowym serialu stacji Showtime

Johnny Flynn ("Lovesick") dołączył do obsady nowego serialu Showtime o Tomie Ripleyu. Główną rolę gra Andrew Scott, twórcą jest Steven Zaillian ("Długa noc"). Flynn wcieli się w Dickiego Greenleafa, imprezowego syna bogacza, którego pan Ripley ma przywieźć do domu z Włoch.

REKLAMA