W 3. sezonie "Chilling Adventures of Sabrina" jest kilka nawiązań do "Riverdale". Wyłapaliście je wszystkie?

"Chilling Adventures of Sabrina" (Fot. Netflix)

Choć na pełny crossover "Chilling Adventures of Sabrina" i "Riverdale" nie ma szans, twórcy lubią przypominać, że oba seriale egzystują w tym samym świecie. Oto dowody z 3. sezonu "Sabriny".

Pełne magii Greendale i mające swoje tajemnice, ale jednak funkcjonujące na innych zasadach Riverdale to dwa serialowe i komiksowe miasteczka, które sąsiadują ze sobą. Teoretycznie łatwo tu o crossover, w ramach którego bohaterowie obu seriali stworzonych przez Roberta Aguirre-Sacasę mogliby spotkać się ze sobą. W praktyce twórca broni się przed tym, mówiąc, że taki crossover musiałby mieć ręce i nogi i nie być tylko chwytliwą sztuczką pod publiczkę.

Nie przeszkadza to jednak we wspominaniu "Riverdale" w kolejnych seriach "Chilling Adventures of Sabrina". Wyłapaliście wszystkie nawiązania w 3. sezonie? Jeśli nie, to służymy pomocą.

Chilling Adventures of Sabrina sezon 3 – nawiązania do Riverdale

Riverdale zostaje wspomniane po raz pierwszy, kiedy Sabrina poszukuje artefaktów o nadprzyrodzonych mocach i tak oto trafia w 3. odcinku razem z kuzynem Amrose'em do sąsiedniego miasteczka. Niestety, nie pojawia się ani Archie we własnej osobie, ani żadne znajome miejsce. Poszukiwania zaczynają się i kończą w lesie. Spellmanowie znajdują koronę Heroda w jednym z drzew i zauważają, że Blossomowie dobrze ją ukryli.

Chilling Adventures of Sabrina sezon 3 Riverdale

Po raz drugi Riverdale zostaje wspomniane w 6. odcinku podczas rozmowy przemienionej w pająka cioci Hildy z doktorem Cee. Ona go prosi, żeby wybrał się do sąsiedniego miasteczka, bo jest tam knajpka, gdzie podają "najbardziej soczyste burgery i najgęstsze szejki". Nazwa knajpki nie zostaje wymieniona, ale to chyba oczywiste, że chodzi o Pop's Chock'lit Shoppe, gdzie przesiaduje Archie z przyjaciółmi? Znów, samej miejscówki nie widzimy w serialu, ale wiemy, że jest ona znana bohaterom "Chilling Adventures of Sabrina", którzy tu bywają.

Chilling Adventures of Sabrina sezon 3 Riverdale

I na tym nie koniec, bo "Riverdale" i "Sabrinę" łączą też ci sami aktorzy. Nathalie Boltt, czyli Penelope Blossom z "Riverdale", pojawia się w premierze 3. sezonu "Sabriny" w roli pani DuBois, czyli Prudence w przebraniu w Nowym Orleanie.

Chilling Adventures of Sabrina sezon 3 Riverdale

Z opowieści o Archiem i spółce jest też znany Jonathan Whitesell, czyli Robin, nowy chłopak Theo. W 3. sezonie "Riverdale" zagrał on Kurtza, lidera gangu Gargulców. W "Riverdale" pojawi się również Jimmy Platt, na pozór przyjazny sprzedawca lodów z "Sabriny". Aktor nazywa się Matty Finochio i zobaczycie go jako prowadzącego Quiz Show Championship w odcinku z 30 stycznia.

Chilling Adventures of Sabrina sezon 3 Riverdale

Przenikanie się dwóch światów działa również w drugą stronę. W "Riverdale" w odcinku "Varsity Blues", gdzie trwały przygotowania do meczu futbolowego, była kolejna niespodzianka. Na ekranie zmaterializował się Billy Marlin (Ty Wood), gracz Baxter High Ravens, który w poprzednich sezonach "Chilling Adventures of Sabrina" dokuczał Theo.

Chilling Adventures of Sabrina sezon 3 Riverdale

Wcześniej w "Sabrinie" gościnnie występował nieżyjący już w "Riverdale" Ben Button (Moses Thiessen), który dostarczał pizzę i wpadł w ręce Madam Satan.

Chilling Adventures of Sabrina jest na Netfliksie

REKLAMA