5 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Black Mirror: Bandersnatch" (Fot. Netflix)

Twórcy "Black Mirror" negocjują umowę na wyłączność z Netfliksem. 3. sezon "Narcos" w Stopklatce TV. Zwiastun serialu "Motherland: Fort Salem". A oprócz tego kolejne piloty i nie tylko.

1. Twórcy Black Mirror na stałe w Netfliksie?

Charlie Brooker i Annabel Jones, twórcy serialu "Black Mirror", opuścili należącą do Endemol Shine Group firmę produkcyjną House of Tomorrow i wg nieoficjalnych informacji negocjują umowę na wyłączność z Netfliksem. Na razie nie wiadomo, czy to oznacza, że powstaną nowe odcinki "Black Mirror", czy duet zajmie się tworzeniem innych rzeczy. Prawa do "Black Mirror" wciąż posiada Endemol Shine.

2. Kolejny sezon Narcos w Stopklatce TV

1 lutego na kanale Stopklatka TV wystartuje 3. sezon "Narcos", skupiający się na działaniach kartelu z Cali. Serial będzie emitowany w soboty o godz. 22:00 po dwa odcinki.

3. Motherland: Fort Salem – zwiastun serialu

"Motherland: Fort Salem" to nowy serial telewizji Freeform, którego akcja dzieje się w alternatywnej Ameryce. Czarownice walczą za Amerykę, a w zamian nie są dalej ścigane. W rolach głównych Taylor Hickson ("Deadly Class"), Jessica Sutton ("The Kissing Booth"), Amalia Holm ("Playground") i Demetria McKinney ("The Quad"). Twórcą jest Eliot Laurence ("Pazury"). Premiera 18 marca.

4. NBC zamawia dwa piloty nowych seriali

NBC zamówiło dwa piloty seriali dramatycznych: "At That Age", który pisze Carla Banks-Waddles ("Good Girls") i reżyseruje Malcolm D. Lee ("Night School"), oraz "Echo", który tworzy JJ Bailey. "At That Age" to opowieść o afroamerykańskiej rodzinie, która rozpoczyna się od zdarzenia zmieniającego życie jej członków i wyjścia na jaw głęboko skrywanych sekretów. "Echo" to z kolei nietypowy procedural, opowiadający o śledczych, którzy rozwiązują zagadki kryminalne, wysyłając siebie w przeszłość w ciałach ofiar zbrodni.

5. Najpopularniejsze kanały serialowe w Polsce

Najpopularniejsze kanały filmowo-serialowe w 2019 roku to TVP Seriale, Stopklatka i Polsat Film. Czwarte miejsce zajmuje FOX, a piąte AXN.

REKLAMA