Ekipa "Peaky Blinders" wróciła już do pracy. Poznaliśmy tytuł premiery 6. sezonu

"Peaky Blinders" (Fot. BBC)

Co dalej po cliffhangerze z finału 5. sezonu "Peaky Blinders"? Scenariusz pierwszego z nowych rozdziałów już jest gotowy do realizacji. Zobaczcie zdjęcie z tytułem odcinka.

Pomiędzy 4. i 5. sezonem "Peaky Blinders" była rekordowo długa, bo prawie dwuletnia przerwa, ale nic nie wskazuje na to, żeby sytuacja miała się powtórzyć. Przedprodukcja nowych odcinków już się rozpoczęła, a oto namacalny dowód.

Peaky Blinders sezon 6 – tytuł pierwszego odcinka

Reżyser serialu Anthony Byrne wrzucił na Instagram zdjęcie pierwszej strony gotowego scenariusza pierwszego odcinka 6. sezonu. Jego tytuł to "Black Day", a autorem jest tradycyjnie Steven Knight. Byrne poinformował, że ruszyła już przedprodukcja nowej serii.

A my przy okazji dowiedzieliśmy się, że to właśnie on wyreżyseruje nowe odcinki. Do tej pory każdy sezon "Peaky Blinders" miał innego reżysera. Byrne, któremu zawdzięczamy najbardziej filmowy z dotychczasowych 5. sezon, będzie pierwszym reżyserem powracającym w kolejnej serii.

Przypomnijmy, najnowszy sezon zakończył się mocnym cliffhangerem. Tommy Shelby (Cillian Murphy) wyglądał jakby był bliski popełnienia samobójstwa, po tym jak nie powiódł się jego plan pozbycia się z tego świata przywódcy brytyjskich faszystów Oswalda Mosleya.

O 6. sezonie "Peaky Blinders" za wiele w tym momencie nie wiadomo, ale wiemy na pewno, że Sam Claflin powróci w roli Mosleya. Pojedynek gangstera z Birmingham z politykiem, który jest prawdziwym wcieleniem diabła, będzie w jakiejś formie kontynuowany. Na ekran powróci też stała obsada na czele z Murphym, Helen McCrory, Paulem Andersonem, Sophie Rundle i Finnem Cole'em.

Peaky Blinders jest dostępne na Netfliksie

REKLAMA