W 2020 roku zakończy się 40 popularnych seriali. Wśród nich "Dobre Miejsce", "Supernatural" i "Lucyfer"

"Supernatural" (Fot. CW)

W tym roku pożegnamy bardzo dużo seriali, w tym takich, które mają na koncie po kilkanaście sezonów. Na liście znajdują się "Wikingowie", "Lucyfer", "Shameless" czy "Supernatural".

Telewizja w ostatnich latach ulega gwałtownym przeobrażeniom i ma z tym wiele wspólnego Netflix, który nie tylko nauczył nas binge-watchingu, ale też zaczął stawiać na krótsze seriale i sezony. Podczas gdy wcześniej stacje przedłużały serialowe hity w nieskończoność, na Netfliksie normą są trzy sezony po dziesięć odcinków. Co oznacza, że takie listy jak ta będziemy robić co roku – i co roku będziemy żegnać po kilkadziesiąt tytułów, które mogłyby być kontynuowane.

Ale nie tylko o to chodzi. Podobnie jak identyczna lista z zeszłego roku, ta również składa się w dużym stopniu z bardzo popularnych seriali, które kończą się po kilkunastu sezonach, jak "Supernatural", "Criminal Minds", "Shameless" albo "Modern Family". Jak podliczył serwis TVLine, w zeszłym roku pożegnaliśmy 101 seriali. Poniższa czterdziestka to zaledwie początek tegorocznej fali pożegnań.

Seriale, które kończą się w 2020 roku

"Ania, nie Anna" – serial o sympatycznym rudzielcu został skasowany przez Netfliksa i kanadyjską stację CBC. 3. sezon, który okazał się zarazem finałowym, miał premierę 3 stycznia na Netfliksie.

"Schitt's Creek" – komedia telewizji Pop zakończy się po obecnie emitowanym 6. sezonie, który wystartował 7 stycznia. Całość ma liczyć 14 odcinków.

"Criminal Minds" – 15. sezon, który wystartował 8 stycznia, jest już ostatni. Dwugodzinny finał całego serialu planowany jest na 19 lutego.

"The Ranch" – sitcom Netfliksa pożegnaliśmy 24 stycznia po ośmiu częściach.

"Arrow" – Olivera Queena pożegnamy 28 stycznia po składającym się z 10 odcinków 8. sezonie.

"Dobre Miejsce" – koniec po czterech sezonach. Przed nami już tylko podwójny odcinek finałowy, który zobaczymy 31 stycznia na Netfliksie.

Supernatural seriale koniec 2020

"BoJack Horseman" – druga część 6. sezonu pojawi się 31 stycznia na Netfliksie. I na tym już koniec.

"Gwiezdne wojny: Wojny klonów" – animowany serial, który był emitowany na Cartoon Network i Netfliksie, zakończył się w 2014 roku, ale teraz zaliczy mały powrót. 12 nowych odcinków, które możemy potraktować jak finałowy sezon, pojawi się w lutym 2020 roku na Disney+.

"Homeland" – serial telewizji Showtime miał zakończyć się w zeszłym roku. Ostatecznie premierę ósmego i zarazem finałowego sezonu zaplanowano na 9 lutego. Przed nami jeszcze 12 odcinków.

"Power" – serial telewizji Starz zakończy się po obecnie emitowanym 6. sezonie. Finał planowany jest na 9 lutego.

"Strike Back" – serial stacji Cinemax zakończy się po 7. sezonie. Premiera zaplanowana jest na 14 lutego.

"Fresh off the Boat" – sitcom ABC o amerykańskiej rodzinie azjatyckiego pochodzenia skończy się po emitowanym obecnie 6. sezonie. Podwójny finał zaplanowany jest na 21 lutego.

"Brockmire" – komedia telewizji IFC z Hankiem Azarią w roli głównej zakończy się 8-odcinkowym 4. sezonem. Premiera 18 marca.

Supernatural seriale koniec 2020

"Modern Family" – sitcom ABC zakończy się po 11. sezonie. Finał planowany jest na 8 kwietnia.

"Sposób na morderstwo" – serialowy hit Shondalandu zakończy się wiosną 2020 roku, po szóstym sezonie, który obecnie jest w trakcie emisji.

"Supernatural" – rekordzista stacji CW zakończy się po 15 sezonach. Finał zostanie wyemitowany 18 maja.

"Blindspot" – serial telewizji NBC wróci latem 2020 roku z 13-odcinkowym finałowym sezonem.

"Agenci T.A.R.C.Z.Y." – 7. sezon będzie już ostatni. Premiera latem 2020 roku.

"Shameless" – przed nami już tylko finałowy 11. sezon, który zobaczymy latem tego roku.

Supernatural seriale koniec 2020

"Trzynaście powodów" – w tym roku pojawi się na Netfliksie 4. sezon, który będzie finałowy. Liczba odcinków jeszcze nie została potwierdzona.

"The 100" – serial telewizji CW zakończy się po 7. sezonie, składającym się z 16 odcinków. Całość będzie w ten sposób liczyć 100 odcinków.

"Will & Grace" – sitcom NBC zakończy się po obecnie emitowanym 11. sezonie.

"Pazury" – 4. sezon będzie ostatni, premiera planowana jest na ten rok.

"Corporate" – 3. sezon będzie ostatni, premiera planowana jest na ten rok.

"Dark" – niemiecki serial Netfliksa zakończy się po trzech sezonach. Premiera finałowego sezonu w tym roku.

Supernatural seriale koniec 2020

"Dear White People" – komedia Netfliksa zakończy się w tym roku po czterech sezonach. Finałowy sezon będzie liczyć 10 odcinków.

"Imperium" – koniec po sześciu sezonach, finałowy sezon w tym roku.

"Pełniejsza chata" – pierwsza część piątego i zarazem finałowego sezonu miała premierę na Netfliksie w grudniu, drugą zobaczymy w tym roku.

"Future Man" – komedia science fiction od Hulu wróci z 3. sezonem, który będzie składać się z ośmiu odcinków. I na tym już koniec.

"GLOW" – skąpany w brokacie serial o wrestlerkach wróci w tym roku z czwartym i zarazem finałowym sezonem.

Supernatural seriale koniec 2020

"Goliath" – prawniczy serial Amazona również zakończy się po czterech sezonach. Premiera finałowej serii w tym roku.

"The Rain" – duński serial Netfliksa zakończy się po trzech sezonach. Premiera finałowej serii w tym roku.

"Hiszpańska księżniczka" – początkowo miał to być serial limitowany, ostatecznie zamówiono jeszcze jeden sezon, składający się z ośmiu odcinków. Zobaczymy go w tym roku.

"Star Wars Resistance" – drugi i zarazem finałowy sezon animowanego serialu ze świata "Gwiezdnych wojen" wystartował jesienią, a zakończy się w tym roku.

"Wikingowie" – szósty sezon serialu History składa się z dwóch części. Pierwsza wystartowała w grudniu, a drugą i jednocześnie finałową część zobaczymy później w tym roku.

Wikingowie seriale 2020 koniec

"Gwiazda szeryfa" – brytyjski serial zakończy się po trzech sezonach, premiera finałowej serii w tym roku.

"Trinkets" – premiera drugiego i jednocześnie finałowego sezonu w tym roku na Netfliksie.

"Van Helsing" – piąty i zarazem ostatni sezon serialu telewizji Syfy będzie liczyć 13 odcinków. Premiera w tym roku.

"Lucyfer" – 5. sezon będzie finałowy, ale Netflix podzieli go na dwie części po osiem odcinków. Obie prawdopodobnie zobaczymy w tym roku.

"You Me Her" – nietypowa komedia romantyczna ma zamówienie na piąty i jednocześnie finałowy sezon. Przy czym jej przyszłość jest niepewna, po tym jak AT&T ogłosiło zamknięcie Audience Network.

REKLAMA