"Tajemnica bladego konia" to najnowsza adaptacja Agathy Christie. Zobaczcie zwiastun miniserialu BBC

"The Pale Horse" (Fot. BBC)

Adaptacje kryminałów Agathy Christie to świąteczna tradycja w BBC, która w tym roku została nieco przesunięta. Brytyjska stacja wypuściła zwiastun "The Pale Horse" z Rufusem Sewellem.

Telewizja BBC zaprezentowała zwiastun "The Pale Horse", dwuodcinkowej miniserii na podstawie książki Agathy Christie, którą widzowie na Wyspach zobaczą w przyszłym miesiącu.

Tajemnica bladego konia – zwiastun The Pale Horse

Głównym bohaterem opowieści, polskim czytelnikom znanej jako "Tajemnica bladego konia", jest Mark Easterbrook (Rufus Sewell), który zabiera się za rozwiązywanie zagadki kryminalnej, po tym jak znajduje listę nazwisk – w tym swoje własne – w bucie nieżyjącej kobiety.

Śledztwo prowadzi go do dziwnej małej wioski i trójki kobiet, uważanych za czarownice. Kiedy ciała zaczynają się piętrzyć, Mark zaczyna szukać bardziej racjonalnej odpowiedzi niż czary. A przy okazji pojawia się pytanie, kto mógłby chcieć jego śmierci.

Scenariusz serialu napisała Sarah Phelps, a w obsadzie znajdują się także Kaya Scodelario, Bertie Carvel, Sean Pertwee, Henry Lloyd-Hughes, Poppy Gilbert, Madeleine Bowyer, Ellen Robertson, Sarah Woodward, Georgina Campbell, Claire Skinner, Rita Tushingham, Sheila Atim i Kathy Kiera Clarke.

Premiera The Pale Horse w lutym 2020 w UK

REKLAMA