Co w 4. sezonie "Chilling Adventures of Sabrina"? "The Crown" i H.P. Lovecraft wśród kolejnych inspiracji

"Chilling Adventures of Sabrina" (Fot. Netflix)

0

Jeśli wydaje wam się, że najnowsza seria "Chilling Adventures of Sabrina" wrzuciła bardzo dużo do jednego worka, tylko poczekajcie na sezon 4. Twórca serialu zapowiada interesujące inspiracje.

W 3. sezonie "Chilling Adventures of Sabrina" scenarzyści zmiksowali horror, komedię, teen dramę z cheerleaderkami, motywy biblijne, vodoo, mitologię grecką i najrówniejsze motywy fantastyczne. Wydawałoby się, że już wystarczy, ale Roberto Aguirre-Sacasa dopiero się rozkręca.

Chilling Adventures of Sabrina – co w 4. sezonie?

Twórca netfliksowego serialu zdradził w rozmowie z The Wrap, że 4. sezon jest w tym momencie kręcony i że każdy odcinek jest jak "mały filmowy horror". Poza tym będzie się działo na dwóch frontach naraz, bo Sabrina Spellman (Kiernan Shipka) postanowiła jednocześnie rządzić piekłem i chodzić do szkoły. Będziemy więc śledzić dwie Sabriny równolegle.

– Myślę, że jedną z rzeczy, które są naprawdę fajne w 4. części, jest to, że bawimy się trochę w demoniczną wersję "The Crown" z mnóstwem intryg pałacowych i szachrajstw związanych z walką o władzę pomiędzy Lucyferem (Luke Cook), Madam Satan/Lilith (Michelle Gomez) i Sabriną. To jest coś, w co się zagłębiamy.

Ale walka o władzę jest głównie między Lilith i Lucyferem. I to jest tak jakby ich większy wątek od początku serialu, ta idea konfliktu o władzę między tą dwójką. Sabrina znajdzie się w samym jego środku, częścią tego będzie też nienarodzone dziecko Szatana – opowiada Aguirre-Sacasa.

Chilling Adventures of Sabrina sezon 4

Na pytanie o to, co się będzie działo w części z Greendale, showrunner "Chilling Adventures of Sabrina" przywołuje świat Lovecrafta, pomysłodawcy całej galerii potworów na czele z Cthulhu.

– Jednym z moich ulubionych autorów horrorów jest H.P. Lovecraft i zdecydowanie jest nutka H.P. Lovecrafta w 4. części. Bierzemy bardzo, bardzo stare, pierwotne idee związane z horrorem i strachem i napuszczamy je na Sabrinę, Spellmanów i Greendale. I Greendale staje się miejscem pełnych rozmachu bitew pomiędzy dobrem i złem, horrorem i rozsądkiem. I jest to ogromne, jest duże – zapewnia twórca.

Każdy odcinek 4. sezonu "Chilling Adventures of Sabrina" ma przedstawić innego złoczyńcę reprezentującego jakąś pierwotną grozę, lęk. W ten sposób ma zostać umocniona pozycja ojca Blackwooda (Richard Coyle), który będzie nasyłać coraz to nowe koszmary na miasteczko, gdzie mieszka Sabrina, jej ciotki i przyjaciele.

Chilling Adventures of Sabrina jest na Netfliksie