Co w 4. sezonie "Chilling Adventures of Sabrina"? "The Crown" i H.P. Lovecraft wśród kolejnych inspiracji

"Chilling Adventures of Sabrina" (Fot. Netflix)

Jeśli wydaje wam się, że najnowsza seria "Chilling Adventures of Sabrina" wrzuciła bardzo dużo do jednego worka, tylko poczekajcie na sezon 4. Twórca serialu zapowiada interesujące inspiracje.

W 3. sezonie "Chilling Adventures of Sabrina" scenarzyści zmiksowali horror, komedię, teen dramę z cheerleaderkami, motywy biblijne, vodoo, mitologię grecką i najrówniejsze motywy fantastyczne. Wydawałoby się, że już wystarczy, ale Roberto Aguirre-Sacasa dopiero się rozkręca.

Chilling Adventures of Sabrina – co w 4. sezonie?

Twórca netfliksowego serialu zdradził w rozmowie z The Wrap, że 4. sezon jest w tym momencie kręcony i że każdy odcinek jest jak "mały filmowy horror". Poza tym będzie się działo na dwóch frontach naraz, bo Sabrina Spellman (Kiernan Shipka) postanowiła jednocześnie rządzić piekłem i chodzić do szkoły. Będziemy więc śledzić dwie Sabriny równolegle.

– Myślę, że jedną z rzeczy, które są naprawdę fajne w 4. części, jest to, że bawimy się trochę w demoniczną wersję "The Crown" z mnóstwem intryg pałacowych i szachrajstw związanych z walką o władzę pomiędzy Lucyferem (Luke Cook), Madam Satan/Lilith (Michelle Gomez) i Sabriną. To jest coś, w co się zagłębiamy.

Ale walka o władzę jest głównie między Lilith i Lucyferem. I to jest tak jakby ich większy wątek od początku serialu, ta idea konfliktu o władzę między tą dwójką. Sabrina znajdzie się w samym jego środku, częścią tego będzie też nienarodzone dziecko Szatana – opowiada Aguirre-Sacasa.

Chilling Adventures of Sabrina sezon 4

Na pytanie o to, co się będzie działo w części z Greendale, showrunner "Chilling Adventures of Sabrina" przywołuje świat Lovecrafta, pomysłodawcy całej galerii potworów na czele z Cthulhu.

– Jednym z moich ulubionych autorów horrorów jest H.P. Lovecraft i zdecydowanie jest nutka H.P. Lovecrafta w 4. części. Bierzemy bardzo, bardzo stare, pierwotne idee związane z horrorem i strachem i napuszczamy je na Sabrinę, Spellmanów i Greendale. I Greendale staje się miejscem pełnych rozmachu bitew pomiędzy dobrem i złem, horrorem i rozsądkiem. I jest to ogromne, jest duże – zapewnia twórca.

Każdy odcinek 4. sezonu "Chilling Adventures of Sabrina" ma przedstawić innego złoczyńcę reprezentującego jakąś pierwotną grozę, lęk. W ten sposób ma zostać umocniona pozycja ojca Blackwooda (Richard Coyle), który będzie nasyłać coraz to nowe koszmary na miasteczko, gdzie mieszka Sabrina, jej ciotki i przyjaciele.

Chilling Adventures of Sabrina jest na Netfliksie

REKLAMA