W 4. sezonie "Riverdale" zaprezentuje musical "Hedwig". Kto zaśpiewa w tegorocznym odcinku muzycznym?

"Riverdale" (Fot. CW)

0

Jak co sezon w "Riverdale" rozśpiewają się aktorzy. Tym razem muzyczny odcinek będzie nawiązywać do musicalu "Hedwig". Kto i w jakiej roli w nim zaśpiewa?

"Riverdale" ma swoją tradycję związaną z musicalowymi odcinkami, które mają to do siebie, że dzieją się w nich makabryczne rzeczy. Czy i tak będzie w 4. sezonie?

Riverdale wystawi musical Hedwig w 4. sezonie

Twórca serialu, Roberto Aguirre-Sacasa, tworząc scenariusze śpiewanych rozdziałów "Riverdale" inspiruje się kultowymi dziełami, jak "Carrie" czy "Heathers". W tym roku padło na kontrowersyjny musical "Hedwig and the Angry Inch", opowiadający o losach transgenderowej piosenkarki rockowej. W broadwayowskiej wersji występowali m.in. Neil Patrick Harris, Darren Criss, Michael C. Hall i Taye Diggs.

Po porażkach "Carrie" i "Heathers" Kevin postanawia wrócić do tradycji organizowania programów rozrywkowych w Riverdale High. Ale kiedy pan Honey zabrania mu wykonania numerów z musicalu "Hedwig and the Angry Inch", chłopak i jego ekipa sprzeciwiają się dyrektorowi i każde z nich wykonuje po jednym numerze, zamieniając program w pełnoprawny musical, który jak zawsze odzwierciedla osobowości i problemy naszych bohaterów. Pośród różnego rodzaju dramatów rozkwita zakazany romans – czytamy w opisie odcinka.

Jak mówi Roberto Aguirre-Sacasa, taki wybór repertuaru wynika z tego, że w tym roku chciano zrobić coś innego. Kiedy okazało się, że Stephen Trask, autor muzyki z "Hedwiga", ogląda "Riverdale", postawiono na ten właśnie musical. W serialu usłyszymy takie kawałki, jak "Wicked Little Town" czy "Midnight Radio".

Musicalowy odcinek zostanie wyemitowany 9 kwietnia. A kto zaśpiewa w trakcie szkolnej imprezy? Łapcie rozpiskę! Jughead śpiewać nie będzie, ale twórca serialu zdradza, że "Hedwig" to ulubiony musical Cole'a Sprouse'a.

riverdale sezon 4 cal do szczęścia musical

Nowe odcinki Riverdale co czwartek na Netfliksie