7 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Wiedźmin" (Fot. Netflix)

0

Henry Cavill opowiada o mieczach wiedźmina. Zwiastun serialu "Hunters" z Super Bowl. NBC zamawia pilot serialu "Langdon", prequela "Kodu da Vinci". A oprócz tego "Endeavour", "The Pale Horse" i nowa komedia Michaela Schura.

1. Henry Cavill opowiada o mieczach wiedźmina

Henry Cavill, czyli Geralt z Rivii we własnej osobie, przedstawia dwa miecze swojego bohatera – stalowy i srebrny – i opowiada, jak ta legendarna broń została przeniesiona z kart książki na ekran.

2. Hunters – zwiastun serialu z Super Bowl

W niedzielę finał Super Bowl, w trakcie którego oprócz "zwykłych" reklam pojawią się też zwiastuny seriali. Amazon pokaże ten oto spot serialu "Hunters", w którym Al Pacino zagra przywódcę grupy polującej na nazistów w Nowym Jorku z lat 70. Premiera serialu 21 lutego w serwisie Prime Video.

3. The Pale Horse – data premiery miniserialu

"The Pale Horse", czyli adaptacja "Tajemnicy bladego konia" Agathy Christie, zadebiutuje 9 lutego w Wielkiej Brytanii na BBC.

4. Langdon – prequel Kodu da Vinci w NBC

Telewizja NBC zamówiła pilot serialu "Langdon", który będzie oparty na książce "Zaginiony symbol" Dana Browna i opowie o przygodach młodego Roberta Langdona. Serial tworzą Dan Dworkin i Jay Beattie ("Scream").

5. Endeavour sezon 7 – kiedy premiera?

7. sezon serialu "Endeavour" wystartuje w Wielkiej Brytanii 9 lutego na ITV. Akcja nowych odcinków będzie dziać się w latach 70.

6. Michael Schur producentem serialu HBO Max

HBO Max zamówiło pilot serialu komediowego, który napisze trójka scenarzystów "Broad City", Paul W. Downs, Lucia Aniello i Jen Statsky , a wyprodukuje Michael Schur ("Dobre Miejsce", "Brooklyn 9-9"). Serial opowie o mrocznej relacji mentorskiej, która wytwarza się pomiędzy dwiema kobietami z różnych pokoleń – divą z Las Vegas i uprzywilejowaną 25-latką.

7. Konkurs z książką The Ghost Bride

Od tygodnia na Netfliksie jest dostępny inspirowany mitologią Dalekiego Wschodu serial "The Ghost Bride", a w księgarniach możecie już kupić książkę Yangsze Choo, na podstawie której powstał. Możecie też wziąć udział w naszym konkursie i ją wygrać – zapraszamy!