8 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Watchmen" (Fot. HBO)

Rozdano nagrody scenarzystów dla najlepiej napisanych seriali. Damon Lindelof o szansach na 2. sezon "Watchmen". NBC zapowiada nowy serial "Council of Dads". A oprócz tego "Stumptown", piloty na kolejny sezon i nie tylko.

1. Watchmen – Damon Lindelof o 2. sezonie

Czy dzieje się coś nowego, jeśli chodzi o 2. sezon "Watchmen"? Twórca serialu Damon Lindelof powiedział w rozmowie z Deadline, że w tym momencie nie ma żadnych planów, ale wciąż jest możliwość, że kiedyś powstaną nowe odcinki.

– Nigdy nie chcę zamykać całkiem drzwi, bo jeśli za dwa, trzy lata powiem, że właśnie wpadłem na kolejny pomysł, będzie je znacznie trudniej otworzyć. Ale powiedziałbym, że są one ledwie uchylone. Myślę, że nie ma obecnie planów, żeby tworzyć więcej "Watchmen". A jeśli pojawi się pomysł, do którego podejdę entuzjastycznie, to może nie być mój pomysł. Bardzo bym się cieszył, gdyby przyszedł od kogoś innego. Tak więc moja pozycja się nie zmieniła – zapewnił showrunner.

2. WGA Awards – nagrody scenarzystów rozdane

"Watchmen" otrzymało nagrodę gildii scenarzystów dla najlepiej napisanego nowego serialu. Pozostałe nagrody poszły m.in. do "Sukcesji", "Barry'ego" i "Czarnobyla". Pełną listę zwycięzców, razem z filmami, znajdziecie tutaj.

3. The Fugitive – teaser serialu Quibi

6 kwietnia startuje nowa platforma Quibi (więcej tutaj), która będzie oferować krótkie formy rozrywki. Odcinki seriali mają nie przekraczać 10 minut, na dzień dobry widzowie dostaną aż 50 produkcji oryginalnych. Wśród nich znajduje się "The Fugitive", czyli nowa wersja filmu "Ścigany" z 1993 roku. Główne role zagrają Kiefer Sutherland i znany z "Narcos" Boyd Holbrook.

4. FOX zamawia pilot komedii This Country

Jenny Bicks ("Seks w wielkim mieście") i Paul Feig ("Druhny") stworzą pilot mockumentu "This Country", zainspirowany serialem BBC. Będziemy w nim oglądać "codzienne życie kuzynów Kelly i Shruba Malletów oraz ich osobliwego otoczenia".

5. Stumptown od jutra na FOX Polska

3 lutego o godz. 21:05 na FOX Polska zadebiutuje nowy serial "Stumptown" z Cobie Smulders w roli detektywki Dex Parios.

6. Council of Dads – zwiastun nowego serialu

"Council of Dads" to nowy serial NBC opowiadający o mężczyźnie, który dowiaduje się, że umiera, a także jego rodzinie i przyjaciołach, zastępujących go w roli ojca, kiedy jest taka potrzeba. W roli głównej zobaczymy Toma Everetta Scotta, w obsadzie są także Sarah Wayne Callies, Michael O'Neil, Clive Standen i J. August Richars.

7. Myszka Miki i przyjaciele z nowymi przygodami

Myszka Miki, Myszka Minnie, Kaczor Donald, Goofy, Daisy i Pluto wracają na polskie ekrany z nowymi przygodami. Premierowy odcinek serialu animowanego dla dzieci "Myszka Miki: Zamieszani w przygody" pojawi się na antenie Disney Junior 3 lutego o godz. 16:30.

8. ABC zamawia pilot serialu Wreckage

Telewizja ABC zamówiła pilot serialu "Wreckage" na podstawie książki Emily Bleeker. To opowieść o Lillian Linden, kobiecie, która przeżyła katastrofę samolotu i spędziła cztery lata z innym rozbitkiem na wyspie. Uratowana para staje się medialną sensacją, ale żadne z nich nie może powiedzieć, co wydarzyło się naprawdę – więc kłamią. Scenariusz pisze Jacquie Walters ("Big Shot"), a reżyserem jest Marc Webb ("500 dni miłości").

REKLAMA