7 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Ray Donovan" (Fot. Showtime)

"Ray Donovan" skasowany – nie będzie 8. sezonu. Patrick Dempsey wraca do telewizji. Tom Hiddleston w nowym serialu Netfliksa. A oprócz tego "Wiedźmin", "Castlevania" i nie tylko.

1. Ray Donovan skasowany – nie będzie 8. sezonu

Telewizja Showtime skasowała "Raya Donovana". 8. sezonu nie będzie, co oznacza, że styczniowy finał 7. sezonu będzie zarazem finałem całego serialu.

2. Patrick Dempsey wraca do telewizji

Patrick Dempsey ma zagrać główną rolę w "Ways & Means" (wcześniej "The Whip"), politycznym dramacie Eda Redlicha ("Without a Trace"), który dostał zamówienie na pilotowy odcinek w CBS. Znany z "Chirurgów" aktor wcieli się w lidera w Kongresie, który stracił wiarę w politykę i w tajemnicy współpracuje z młodym kongresmenem przeciwnej partii, by zmienić system, który pomógł zbudować. Razem chcą oni odmienić amerykańską politykę.

3. Castlevania – data premiery 3. sezonu

Netflix ogłosił, że 5 marca zobaczymy 3. sezon "Castlevanii", który będzie liczyć 10 odcinków.

4. Wiedźmin – 2. sezon z czwórką reżyserów

Ed Bazalgette ("Upadek królestwa"), Sarah O'Gorman ("Jamestown"), Stephen Surjik ("Daredevil", "The Umbrella Academy") i Geeta Patel ("Runaways") – według nieoficjalnych informacji Redanian Intelligence ta czwórka wyreżyseruje 2. sezon "Wiedźmina".

5. Tom Hiddleston w nowym serialu Netfliksa

Tom Hiddleston pojawi się w "White Stork", politycznym thrillerze Netfliksa, w roli polityka, który walczy o miejsce w brytyjskim parlamencie. Problem w tym, że skrywa sekrety, które mogą zniszczyć nie tylko jego karierę, ale też małżeństwo i ludzi, którzy go wsparli. Serial ma zamówienie na 10 odcinków, twórcą i scenarzystą jest Christopher Dunlop ("Deep State"), a reżyserem Kristoffer Nyholm ("Tabu").

6. Disney+ ma ponad 28 mln klientów

Disney ogłosił, że abonament platformy Disney+ opłaca 28,6 mln osób. Należące do Disneya Hulu ma z kolei 30,7 mln subskrybentów. Dla porównania Netflix ma 167 mln klientów na świecie, z czego 60 mln to Amerykanie.

7. Chris Pratt zagra w nowym serialu

Chris Pratt zagra główną rolę, a także będzie producentem thrillera spiskowego "The Terminal List", opartego na książce Jacka Carra. Serial opowie o komandosie Navy SEALs (Pratt), który wraca do domu, po tym jak jego oddział wpada w zasadzkę. Teraz dręczą go sprzeczne wspomnienia i pytania o to, czy był winny temu, co się stało. Szybko jednak pojawiają się dowody, że chodzi tu o coś więcej. Serial, który jeszcze nie ma stacji, tworzy studio MRC Television. Scenariusz pisze David DiGilio ("Strange Angel"), a reżyserem jest Antoine Fuqua ("Training Day").

REKLAMA