"Mały Zgon" – zwiastun serialu Juliusza Machulskiego. To polska odpowiedź na światowe hity w stylu "Fargo"

"Mały Zgon" (Fot. Canal+)

0

Juliusz Machulski zaprasza do miejscowości Mały Zgon, w której dzieją się rzeczy dziwne i dziwniejsze. Zobaczcie zwiastun komedii kryminalnej Canal+.

Tej wiosny w Canal+ będziemy oglądać kolejny polski serial kryminalny, tyle że dla odmiany w komediowych klimatach. "Mały Zgon" to produkcja Juliusza Machulskiego, reżysera, który przyznaje, że uwielbia amerykańskie seriale, na czele z "Breaking Bad", "Fargo" i "Ozark" – i właśnie na nich się wzorował.

Mały Zgon – zwiastun serialu kryminalnego Canal+

W serialu zobaczymy, jak skorumpowani stróże prawa zmierzą się z milionowymi długami karcianymi, a międzynarodowy kartel narkotykowy z poczciwymi zakapiorami z Mazur. "Mały Zgon" zabierze widzów w podróż przez świat narkotykowych karteli, gangsterów rządzących więzieniem, skorumpowanych stróżów prawa i podziemnego pokera. A wszystko zacznie się, gdy dyrektor więzienia zamieni się miejscami z gangsterem z programu ochrony świadków.

Podwójną rolę dyrektora więzienia i gangstera zagra Piotr Grabowski ("Kryminalni"), a oprócz niego na ekranie pojawią się Anna Seniuk ("Panny z wilka"), Katarzyna Herman ("Volta"), Jacek Koman ("Kochaj i tańcz"), Karolina Gorczyca ("Skrzydlate Świnie"), Mirosław Haniszewski ("Belfer" sezon 2) i nie tylko.

Twórcami serialu, obok Juliusza Machulskiego, są Maciej Kawalski (scenariusz i reżyseria), Filip Syczyński (scenariusz i reżyseria) i Piotr Domalewski (scenariusz).

Mały Zgon – premiera 8 marca o 21:30 w Canal+