7 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

Oscary 2020 (Fot. ABC)

Wzruszający występ Billie Eilish na Oscarach. Netflix przegrywa prawie wszystko. Nowy projekt twórcy "You're the Worst". A oprócz tego spin-offy "Power", izraelsko-amerykański projekt Netfliksa i nie tylko.

1. Oscary 2020 – wzruszający występ Billie Eilish

Oscary 2020 rozdane, listę zwycięzców znajdziecie tutaj. Na gali nie zabrakło występów muzycznych, wśród których wyróżniło się "Yesterday" w wersji debiutującej na Oscarach Billie Eilish. Cover hitu Beatlesów w wykonaniu 18-letniej artystki był częścią segmentu In Memoriam, w którym wspominano zmarłych artystów. Niestety, Oscary zapomniały o Luke'u Perrym, który grał głównie w serialach, ale pojawił się też choćby w małej roli w "Pewnego razu... w Hollywood".

2. Oscary 2020 – Netflix przegrywa prawie wszystko

Tegoroczne Oscary nie były szczęśliwe dla Netfliksa. Streamingowy gigant otrzymał 24 nominacji, czyli więcej niż jakiekolwiek hollywoodzkie studio, i zdobył zaledwie dwie nagrody. Netfliksowa "Amerykańska fabryka" wygrała w kategorii Najlepszy film dokumentalny, z kolei Laura Dern otrzymała Oscara dla najlepszej aktorki drugoplanowej za rolę w "Historii małżeńskiej". To zarazem pierwsza nagroda w kategoriach aktorskich dla Netfliksa.

3. Oscary 2020 – najlepsze sukienki gwiazd

Przeglądy najlepszych (i najgorszych) kreacji gwiazd z czerwonego dywanu oscarowej gali znajdziecie tutaj i tutaj.

4. Powstają kolejne spin-offy Power

Telewizja Starz zamówiła aż trzy kolejne (obok zamówionego wcześniej "Power Book II: Ghost") seriale z Powerverse: osadzony w latach 90. prequel "Power Book III: Raising Kanan" o Kananie Starku, skupiający się na postaci polityka Rashada Tate'a "Power Book IV: Influence" i "Power Book V: Force", który będzie opowiadać o losach Tommy'ego (Joseph Sikora).

5. Nowy projekt twórcy You're the Worst

Stephen Falk, twórca "You're the Worst", pracuje nad serialem limitowanym o WeWork. Nicholas Braun z "Sukcesji" zagra Adama Neumanna, współzałożyciela start-upu, który miał zrewolucjonizować branżę nieruchomości komercyjnych, i będzie producentem serialu obok Falka. Projekt na razie nie ma stacji.

6. Powstaje studio filmowe Warner Max

Warner Bros i HBO Max tworzą własne studio, które zajmie się produkowaniem filmów dla nowego serwisu streamingowego. Na razie rocznie ma powstawać 8-10 produkcji. Nie wiadomo, czy będą one pokazywane także w kinach.

7. Hit and Run – obsada serialu Netfliksa

Lior Raz ("Fauda") i Sanaa Lathan ("The Affair") zagrają główne role w "Hit and Run", nowym serialu Netfliksie. To historia szczęśliwie żonatego mężczyzny (gra go Raz, który jest też współtwórcą serialu), którego życie wywraca się do góry nogami, gdy jego żona ginie w tajemniczym wypadku w Tel Awiwie.

REKLAMA