"Ray Donovan" jednak będzie mieć 8. sezon? Liev Schreiber sugeruje, że powrót serialu jest możliwy

"Ray Donovan" (Fot. Showtime)

Showtime skasował "Raya Donovana" po siedmiu sezonach, kiedy już był plan na sezon 8. Teraz grający główną rolę Liev Schreiber sugeruje, że to być może jednak nie jest koniec.

Kablówki rzadko kasują uznane tytuły, zwłaszcza po siedmiu sezonach i w sytuacji kiedy twórcy planują 8. sezon jako finałowy. To właśnie spotkało "Raya Donovana" w telewizji Showtime, ale być może sprawę da się jeszcze odwrócić.

Liev Schreiber sugeruje, że Ray Donovan wróci

To, że "Ray Donovan" może w jakiejś formie wrócić – nie wiadomo, czy w Showtime, czy w innej stacji – zasugerował sam Liev Schreiber. Aktor grający postać tytułowego fixera napisał na Instagramie:

– Wydaje się, że wasze głosy zostały usłyszane. Za wcześnie, żeby powiedzieć jak i kiedy, ale z odrobiną szczęścia i waszym nieustającym wsparciem będzie więcej "Raya Donovana".

Wyświetl ten post na Instagramie.

Thank you. @raydonovan @showtime #finishstrong

Post udostępniony przez Liev Schreiber (@lievschreiber)

Ray Donovan – jakie były plany na sezon 8?

Skasowanie "Raya Donovana" przez Showtime było takim samym zaskoczeniem dla fanów, jak i dla ekipy. "Nie dostaliśmy żadnych wskazówek, że serial się kończy" – powiedział David Hollander, showrunner serialu, w rozmowie z Vulture, dodając, że były sprecyzowane plany na 8. sezon, a finał 7. sezonu "w żaden sposób" nie miał być finałem całego serialu.

8. sezon "Raya Donovana" miał być finałowy i skupiać się w dużym stopniu na retrospekcjach z rodziną Raya w roli głównej. Historia byłaby prowadzona jednocześnie na dwóch płaszczyznach czasowych – teraz i w przeszłości.

– Tak naprawdę były dwie historie do opowiedzenia: co tak naprawdę wydarzyło się wtedy i jak to wpłynie na to, co dzieje się teraz? Następnym krokiem było sprawdzenie, co się stało z Rayem i Mickeyem w latach 90. To pokazałoby stworzenie Raya Donovana jako postaci i fixera – opowiadał Hollander.

Niezależnie od tego, czy "Ray Donovan" dostanie swój finałowy sezon w innej stacji, czy np. film zamykający wszystkie wątki w Showtime, trzymamy kciuki, żeby Hollanderowi i spółce udało się opowiedzieć resztę historii w satysfakcjonujący sposób.

Ray Donovan jest dostępny w serwisie HBO GO

REKLAMA