HBO prezentuje zdjęcia z nowego serialu "Odwilż". Katarzyna Wajda ściga przestępców w Szczecinie

"Odwilż" (Fot. HBO)

0

Ekipa "Watahy" zamieniła Bieszczady na Szczecin, ale pozostała w kryminalnych klimatach. Zobaczcie pierwsze zdjęcia z polskiego serialu HBO "Odwilż", w którym Katarzyna Wajda gra policjantkę.

Na razie nie wiadomo, czy "Wataha" będzie mieć 4. sezon, ale wiemy, że jej twórcy zajęci są nowym projektem. Ten projekt to "Odwilż", 6-odcinkowy serial kryminalny z akcją osadzoną w Szczecinie. Zdjęcia do serialu już ruszyły i potrwają do maja.

Odwilż: Katarzyna Wajda na zdjęciach z serialu HBO

Historia, którą opowie "Odwilż", rozpocznie się na przełomie zimy i wiosny. W lodowatej wodzie na brzegu Odry w Szczecinie zostaje znalezione ciało młodej kobiety. Kim była, dlaczego zginęła, kogo po sobie zostawiła? Czy ci, którzy ją dziś opłakują, znali ją naprawdę?

Te pytania zada prowadząca sprawę detektywka grana przez Katarzynę Wajdę. Jednocześnie staną się one dla niej mocnym, choć początkowo nieuświadomionym impulsem do konfrontacji z własną sytuacją: samotnej matki, odtwarzającej rolę perfekcyjnej policjantki, a przede wszystkim – człowieka w momencie kryzysu.

Odwilż serial HBO

Odwilż serial HBO

Bogumił Lipski ("Wataha"), producent serialu, zapowiada "głęboko humanistyczną i boleśnie dotkliwą historią o rzeczach najtrudniejszych – żałobie, jej przechodzeniu, poczuciu pozostawienia i osamotnienia". Reżyserem "Odwilży" jest Xawery Żuławski ("Chaos", "Wojna polsko-ruska"), a scenarzystką Marta Szymanek ("Wataha").

Premiera serialu Odwilż w 2020 roku w HBO