7 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

HBO zamawia nowe sezony seriali "Girls" i "Veep". Benedict Cumberbatch zachowuje się jak Sherlock. Teri Hatcher ma nową pracę. A poza tym "Episodes", "True Blood", "True Detective", "Grimm".

1. "Episodes" już w maju wraca z 2. sezonem w Wielkiej Brytanii. Wyspiarze mają powody do zadowolenia. Jak można wyczytać na stronie BBC, 2. sezon "Episodes" rusza w Wielkiej Brytanii już 11 maja (godz. 22:00, BBC Two). Amerykanie będą go mogli oglądać niemal dwa miesiące później - od 1 lipca.

2. "Veep" i "Girls" dostają nowe sezony. Nowe komedie HBO, "Veep" i "Girls", miały dobry start, nic więc dziwnego, że stacja już teraz zdecydowała się dać 2. sezon im obu. "Veep" po "Grze o tron" ogląda w niedzielne wieczory 1,4 mln Amerykanów, a "Girls" średnio gromadzą przed TV 870-tysięczną widownię. Wraz z powtórkami obie ogląda średnio po 3,75 mln widzów. W Polsce te seriale są już dostępne dla abonentów HBO GO.

3. Poznajcie wampirzą siostrę Erica z "True Blood". Serwis TV Guide zaprezentował zdjęcie Lucy Griffiths w roli Nory, stworzonej przez Godrica wampirzej siostry Erica Northmana. Lucy zdradziła, że Nora to brytyjska dama, którą przemieniono w czasach elżbietańskich albo wiktoriańskich. Od dawna nie widziała Erica, a trzeba wiedzieć, że oni naprawdę kochają się i nienawidzą jednocześnie, jak to rodzeństwa mają w zwyczaju. Na zdjęciu z serialu można ją zobaczyć z Erikiem i Billem podczas ataku.

4. Teri Hatcher ma już nową pracę. Gwiazda "Desperate Housewives" długo bez pracy nie pozostanie. Teri Hatcher dołączyła do ekipy serialu "Jane By Design" ABC Family. Zagra powracającą matkę głównej bohaterki, Jane (Erica Dasher). Ale to nie wszystko - Hatcher będzie też reżyserować "Jane By Design". Jak jej idzie, dowiemy się już niedługo. Serial powraca z nowymi odcinkami 5 czerwca.

5. Sherlock krytykuje "Downton Abbey". Benedict Cumberbatch w rozmowie z "New York Timesem" zachował się niczym grany przez niego Sherlock Holmes. Cumberbatch po raz pierwszy zadarł w twórcami "Downton Abbey" podczas gali rozdania Złotych Globów. Producentka serialu, Rebecca Eaton, złośliwie pokazywała mu nagrodę, którą otrzymał jej serial. A on dziś zwierza się prasie, że tylko na nią spojrzał i powiedział: "Odejdź, kobieto. Przynieś to, kiedy będzie na tym napisane 'Sherlock' albo Steven Moffat, albo moje nazwisko - ktokolwiek, kto za zasługuje na tę nagrodę bardziej niż 2. sezon 'Downton Abbey'". Benedict Cumberbatch uważa, że 1. sezon "Downton Abbey" był dobry, dopiero potem coś się zepsuło. Gwiazda serialu, Elizabeth McGovern, ostatnio mówiła to samo, choć potem wycofała się ze swoich słów.

6. HBO kupuje "True Detective". O serialu o dwóch detektywach, których zagrają Matthew McConaughey i Woody Harrelson, już pisaliśmy. W skrócie więc: w 1995 panowie zaczęli w Luizjanie śledztwo dotyczące morderstwa. W 2012 roku okazuje się, że sprawa bynajmniej się nie zakończyła i koszmar powraca. Poszukiwanie mordercy rozpoczyna się od nowa. Jeżeli serial dostanie kolejny sezon, będą nowi bohaterowie i zupełnie nowa historia. Ciekawa sprawa - i naprawdę fajnie, że to właśnie HBO zdecydowało się na ten serial.

7. NBC zacznie sezon w sierpniu? Deadline donosi, że już w sierpniu, kiedy NBC będzie emitować Igrzyska Olimpijskie, stacja chce zaprezentować nowy serial "Go On" z Matthew Perrym w roli głównej. W sierpniu miałby też wrócić z 2. sezonem "Grimm". Nie wiadomo, jak się skończy ten eksperyment, ale jest jedna dobra wiadomość: "Smash" i "The Voice" w nowym sezonie powrócą prawdopodobnie już jesienią.

REKLAMA