Demoniczna Natalie Dormer i zapowiedź końca świata w teaserze "Penny Dreadful: City of Angels"

"Penny Dreadful: City of Angels" (Fot. Showtime)

Natalie Dormer została niszczycielskim demonem w "Penny Dreadful: City of Angels". Zobaczcie zapowiedź końca świata w nowym teaserze serialu telewizji Showtime.

"Istnieje przepowiednia: świat się skończy, kiedy naród będzie walczył z narodem, a rasa będzie pożerać rasę, aż nie będzie żywej duszy" – mówi Santa Muerte (Lorenza Izzo) w nowym teaserze "Penny Dreadful: City of Angels", w którym widzimy nazistowskie flagi, zamieszki na tle rasowym i demoniczną Natalie Dormer przechadzającą się wśród zgliszczy.

Penny Dreadful: City of Angels – teaser serialu

Serial połączy w sobie kryminał z lat 30. i horror z motywami nadprzyrodzonymi. Akcja rozpocznie się w 1938 roku w Los Angeles, "w czasie i miejscu wypełnionym meksykańskim folklorem i społecznymi napięciami". W centrum będzie konflikt bohaterów związanych z Santa Muerte (Świętą Śmiercią) i postaci sprzymierzonych z diabłem, jak właśnie Magda, zmiennokształtny demon grany przez Dormer.

"Penny Dreadful: City of Angels" ma stanowić miks wątków nadprzyrodzonych ze społeczno-polityczną rzeczywistością tamtych czasów. Będą okultystyczne mity i moralne dylematy, zaprezentowane na tle historycznym. Wszyscy bohaterowie będą nowi, ale showrunnerem pozostał John Logan, twórca "Penny Dreadful", który produkuje serial razem z Michaelem Aguilarem ("Kidding").

Głównym bohaterem "Penny Dreadful: City of Angels" będzie Tiago Vega (Daniel Zovatto, "Tu i teraz"), którego rodzina zostaje wysiedlona przez budowę autostrady. Vega jest jednocześnie pierwszym detektywem meksykańskiego pochodzenia w policji Los Angeles i razem ze swoim mentorem oficerem Lewisem Michenerem (Nathan Lane) próbuje rozwiązać zagadkę brutalnego morderstwa.

Premiera Penny Dreadful: City of Angels 26 kwietnia

REKLAMA