Steven Spielberg zaprasza na nowe "Amazing Stories" – zwiastun rebootu kultowego serialu od Apple TV+

"Amazing Stories" (Fot. Apple TV+)

Podczas gdy na CBS All Access wróciła "Strefa mroku", Apple TV+ przywraca na ekrany "Amazing Stories", serię fantastycznych opowieści, które mają sprawić, że znów poczujemy się jak dzieci.

Apple TV+ rozkręca się, proponując kolejny serialowy projekt, o którym będzie głośno. To "Amazing Stories", składająca się z pięciu odcinków antologia z elementami fantastycznymi.

Amazing Stories – zwiastun serialu Apple TV+

Serial Apple TV+ to nowa wersja nagrodzonej Emmy produkcji NBC pod tym samym tytułem (w Polsce "Niesamowite historie"), która była emitowana w połowie lat 80. Zobaczymy, jak zwykłe postacie zostaną przeniesione do światów pełnych cudów, możliwości i wyobraźni. Pierwszy zwiastun pokazuje, jaki będzie ton serialu. Szykuje się coś znacznie lżejszego od "Strefy mroku", zarówno tej starej, jak i nowej, za to bardzo przypominającego klasyczne filmy Stevena Spielberga.

W obsadzie "Amazing Stories" znajdują się m.in. Kerry Bishé ("Halt and Catch Fire"), Edward Burns ("Public Morals"), Juliana Canfield ("Sukcesja"), Austin Stowell ("Most szpiegów"), Dylan O'Brien ("Teen Wolf"), Victoria Pedretti ("Ty"), Sasha Alexander ("Rizzoli & Isles"), Josh Holloway ("Lost") i Robert Forster ("Breaking Bad") w swojej ostatniej roli.

Rolę showrunnerów serialu pełnią Eddy Kitsis i Adam Horowitz ("Once Upon a Time"). Spielberg, który był współtwórcą oryginalnych "Niesamowitych historii", jest także producentem rebootu. Reżyserują Mark Mylod ("Gra o tron"), Chris Long ("The Americans"), Michael Dinner ("Niewiarygodne"), Sylvain White ("The Rookie") i Susanna Fogel ("Utopia"), a wśród scenarzystów znajdują się Don Handfield ("Templariusze"), Richard Rayner ("Templariusze"), Leah Fong ("Once Upon a Time") i Jessica Sharzer ("American Horror Story").

Amazing Stories – kiedy premiera na Apple TV+?

Pierwszy odcinek "Amazing Stories", w którym grają Dylan O'Brien, Victoria Pedretti i Sasha Alexander, będzie mieć premierę 6 marca na Apple TV+. Następne, zatytułowane "The Rift", "Signs of Life", "Dynoman and the Volt" i "The Heat", będą pojawiać się w serwisie w kolejne piątki.

REKLAMA