Tormund z "Gry o tron" zagra w 2. sezonie "Wiedźmina". Rola Vesemira zaproponowana Markowi Hamillowi

"Gra o tron" (Fot. HBO)

0

Ruszyły prace na planie 2. sezonu "Wiedźmina", a razem z nimi w sieci pojawiają się informacje o nowych bohaterach i odgrywających ich aktorach. Kto zagra Vesemira?

2. sezon "Wiedźmina" przyniesie wiele nowych historii i co za tym idzie, również i bohaterów. Mamy dla was sporą dawkę informacji o kolejnych postaciach i aktorach, którzy dołączą do serialu.

Wiedźmin sezon 2: Mark Hamill jako Vesemir?

W premierowej części serialu jedynie słyszeliśmy o mentorze Geralta (Henry Cavill) z Kaer Morhen, Vesemirze. Zobaczymy go dopiero w nadchodzącym sezonie. Kto go zagra?

Znany z nieoficjalnych informacji o castingach serwis Redanian Intelligence twierdzi, że rolę proponowano Michaelowi Keatonowi i Madsowi Mikkelsenowi. Żaden z nich jej nie przyjął. Jest za to spora szansa, że Vesemirem będzie Mark Hamill ("Gwiezdne wojny"), którego fani sugerowali do tej roli od dawna. Teraz Netflix wreszcie mu ją zaproponował. Na razie nie wiadomo, czy ją przyjmie.

Wiedźmin: Kristofer Hivju w 2. sezonie serialu

W 2. sezonie serialu pojawić się ma także Kristofer Hivju, znany jako Tormund z "Gry o tron". Tym razem aktor ma zagrać niejakiego Nigela. Prawdopodobnie jest to kryptonim Nivellena z opowiadania "Ziarno prawdy", inspirowanego "Piękną i Bestią".

Bohater jest opisywany jako charyzmatyczny i dowcipny członek arystokratycznej rodziny, który został przeklęty za popełnione przestępstwa i wygląda jak Bestia. Rola ma być wymagająca fizycznie, co tłumaczy, dlaczego jej odegranie spoczywa na barkach Kristofera Hivju. Aktor nie dołączy jednak do stałej serialowej ekipy. Jego postać prawdopodobnie pojawi się jedynie w premierze 2. sezonu.

wiedźmin sezon 2 nowe postacie

Wiedźmin: nowe postacie w 2. sezonie serialu

Oczywiście to nie wszyscy aktorzy, którzy dołączą do serialowej ekipy. Redanian Intelligence donosi jeszcze o castingach do kilku ról. I tak na przykład w serialu pojawi się Isolde, leciwa i czarująca kobieta, która ma dar proroctwa i uzdrawiania. Zobaczymy ją tylko w jednym odcinku, dlatego nie należy wiązać jej z Nenneke czy Iolą. Możliwe, że chodzi o słynną wróżbitkę Ithlinne Aegli aep Aevenien.

Intrygująca wydaje się też postać Vanessy-Marie, starszej, białowłosej kobiety-demona, która krąży po ziemi i oferuje ludziom spełnianie ich najskrytszych marzeń kosztem bólu i udręki. Tutaj z kolei nasuwają się skojarzenia z Gaunterem o'Dimem, znanym czytelnikom książek Andrzeja Sapkowskiego jak Pan Lusterko. Ta bohaterka ma pojawić się w trzech lub czterech odcinkach 2. odsłony produkcji.

Zdjęcia do 2. sezonu "Wiedźmina" już się rozpoczęły i planowo mają trwać do 14 sierpnia.

Premiera 2. sezonu Wiedźmina w 2021 na Netfliksie