"Spisek przeciwko Ameryce" w pełnym zwiastunie. Zobaczcie, jak faszyści przejmują władzę w USA

"Spisek przeciwko Ameryce" (Fot. HBO)

0

Ekipa "The Wire" wraca z nowym serialem. "Spisek przeciwko Ameryce" to osadzona w realiach II wojny światowej historia alternatywna o tym, co by było gdyby rządy w USA przejął faszysta.

"Co jeśli Lindbergh rzeczywiście wygra?". "Wszyscy widzą, kim on jest". Tak zbliżające się wybory prezydenckie i zarazem wzrost nastrojów faszystowskich oraz antysemickich w Stanach Zjednoczonych komentują Bess (Zoe Kazan) i Herman (Morgan Spector) Levinowie, amerykańskie małżeństwo, z którego perspektywy będziemy oglądać alternatywną historię osadzoną w czasach II wojny światowej.

Spisek przeciwko Ameryce – zwiastun serialu

"Spisek przeciwko Ameryce" to miniserial HBO autorstwa Davida Simona i Eda Burnsa ("The Wire", "Generation Kill"). 6-odcinkowa produkcja, która jest adaptacją powieści Philipa Rotha, zaprezentuje nową wersję historii Stanów Zjednoczonych, opowiadaną z perspektywy robotniczej żydowskiej rodziny z New Jersey.

Jej członkowie są świadkami politycznego sukcesu Charlesa Lindbergha, bohaterskiego lotnika i ksenofobicznego populisty, który zostaje nowym prezydentem Stanów Zjednoczonych w czasie II wojny światowej, po tym jak Franklin D. Roosevelt przegrywa wybory w 1940 roku. Pod jego wpływem naród zwraca się w stronę faszyzmu i sprawy zaczynają wyglądać niebezpiecznie.

Zoe Kazan ("Kroniki Times Square") gra Elizabeth "Bess" Levin, matkę i żonę, która stara się chronić rodzinę w obliczu radykalizacji życia politycznego. Morgan Spector wciela się w jej męża Hermana, który pracuje jako agent ubezpieczeniowy. Winona Ryder ("Stranger Things") to tutaj Evelyn Finkel, niezamężna starsza siostra Bess, która poświęciła najlepsze lata, by opiekować się niedołężną matką i bardzo chce rozpocząć nowy rozdział w swoim życiu. Z kolei Johna Turturro zobaczymy jako rabina Lionela Bengelsdorfa, konserwatystę, który wykorzystuje okazję, by objąć stanowisko w przyszłej administracji Lindbergha.

Mniejsze role grają Anthony Boyle ("Harry Potter i przeklęte dziecko"), Azhy Robertson ("Historia małżeńska"), Caleb Malis ("Blood Widow"), David Krumholtz ("Kroniki Times Square"), Michael Kostroff ("Arcyoszust") oraz Jacob Laval ("Team Marco").

Spisek przeciwko Ameryce od 17 marca w HBO