Ewan McGregor jako Halston. Zobaczcie teaser serialu Ryana Murphy'ego o słynnym projektancie

Ewan McGregor w filmie "Doktor Sen"

0

W tym roku na Netfliksa wjadą kolejne projekty Ryana Murphy'ego, jak "Halston". Zobaczcie, jak prezentuje się Ewan McGregor w tytułowej roli w pierwszym teaserze serialu.

Zeszłej jesieni na Netfliksie zadebiutował "The Politician", pierwszy z seriali Ryana Murphy'ego, które powstały dla platformy. Teraz mają pojawić się kolejne, w tym nostalgiczne "Hollywood", "Ratched" o pielęgniarce z "Lotu nad kukułczym gniazdem" oraz "Halston". Co ciekawe, to właśnie "Halston" jako pierwszy dostał teaser, zaprezentowany na Instagramie przez samego twórcę.

Halston – Ewan McGregor w teaserze serialu

Możecie w nim zobaczyć, jak w tytułowej roli – słynnego projektanta mody, który ubierał m.in. Jackie Kennedy – prezentuje się Ewan McGregor ("Fargo"). Roy Halston Frowick to projektant, który zbudował w latach 70. i 80. prawdziwe imperium modowe, a później zmuszony był walczyć o własne imię. Zmarł w 1990 roku na AIDS. Miał mnóstwo przyjaciół wśród celebrytów, był stałym bywalcem Studia 54 wraz z Lizą Minnelli czy Andym Warholem. Ich także zobaczymy w serialu.

Krysta Rodriguez zagra Lizę Minnelli, w obsadzie znajdują się także Rory Culkin jako filmowiec Joel Schumacher, Rebecca Davan jako projektantka biżuterii Elsa Peretti, David Pittu jako ilustrator mody Joe Eula, Sullivan Jones jako kochanek Halstona Ed Austin i Gianfranco Rodriguez jako Victor Hugo, partner głównego bohatera.

Teaser "Halstona" nie zdradza fabuły, nie zawiera też żadnych scen z serialu. To tylko i aż fenomenalnie ubrany Ewan McGregor oraz pozostali członkowie obsady, tańczący i przechadzający się przy dźwiękach "Love Is the Drug".

Scenariusz do "Halstona" tworzy Sharr White ("The Affair"), a reżyserem jest Dan Minahan ("American Crime Story"). Zdjęcia do serialu wystartowały 18 lutego, daty premiery jeszcze nie ma.

Kolejne netfliksowe projekty Ryana Murphy'ego – oprócz "Hollywood" i "Ratched" – to film "The Prom", 10-odcinkowa adaptacja broadwayowskiego musicalu "A Chorus Line", serial dokumentalny o Andym Warholu, serial "A Secret Love" o ukrywającej się parze lesbijek z lat 80., a także produkcja o Marlene Dietrich w Vegas w latach 60., nad którą Murphy pracuje razem z Jessicą Lange.